19 Август, 2018
0.3033
    ALK 7956.45    -0.54%     GRNT 793.88    -1.36%     KMB 5168.81    -0.47%     MERM 2006    126.41%     MKSD 204    0%     MPT 44500.29    -1.11%     MTUR 4600    -1.08%     OHB 6500    -0.01%     OKTA 4215.18    -6.1%     PPIV 44500    -1.13%     RADE 1700    -0.12%     RMDEN17 96.02    -0.08%     RZEK 30    0%     RZTK 511    0%     RZUS 120    -2.94%     STB 1031.49    0.11%     STIL 131.22    -1.34%     TEL 277.4    -1.52%     TNB 14130    -0.46%     TTK 1146    -0.09%     UNI 2400    0.04%     VITA 8767    3%

СКОПЈАНКАТА МИА, ФАВОРИТ ЗА ПОБЕДА ВО „ПИНКОВИ ЅВЕЗДИЧКИ“: Татко ми ми одбира песни за секој настап

Објавено во: Стил 14 Мај, 2018

Младата пејачка е ќерка на поранешниот рапер Мустафа кој пред дваесетина години имаше хит-соработка со докажаниот музичар и продуцент Александар Ристовски-Принц

Популарната кантавторка Леонтина Вукомановиќ ја нарече врвен изведувач. Пофални зборови за неа имаше и Ивана Петерс, пејачката на познатиот поп-рок бенд „Негатив“. Гоца Тржан, пак, ѝ порача дека би било навистина супер родителите да ѝ помогнат нејзиниот глас да допре до некој светски продуцент. Скопјанката Миа Мустафа (14) е еден од фаворитите за победа во актуелната сезона на популарното регионално шоу „Пинкови ѕвездички“, а тоа го докажа и со последното претставување кое ѝ донесе пласман во полуфиналето со интерпретацијата на хитот „Доживотно“.

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) КАДЕ СЕ НАОЃА: Скриена плажа која одзема здив и треба да ја посетите

(ВИДЕО) КАДЕ СЕ НАОЃА: Скриена плажа која одзема здив и треба да ја посетите

(ВИДЕО) ШАНГАЈ-„ЗЕМЈА НА ЧУДАТА“ - Никнува хотел со 16 ката под земја

(ВИДЕО) ШАНГАЈ-„ЗЕМЈА НА ЧУДАТА“ - Никнува хотел со 16 ката под земја

ОДМОР ЗА ЕВТИНИ ПАРИ: Зошто е најдобро и каде да летувате во септември?

ОДМОР ЗА ЕВТИНИ ПАРИ: Зошто е најдобро и каде да летувате во септември?

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

Новинарката Катерина Гетева ја открива тајната: Како ослабела 31 килограм

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

TОП ПЕТ ДЕСТИНАЦИИ ЗА 2019: Eдна земја е од Балканот

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

(ВИДЕО) Прво интервју: Елена Велевска проговори за семејното насилство

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мајчинството не е трка: Инспиративна колумна на Силвија Митевска

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Мадона полни 60 години: Модна трансформација на кралицата на поп музиката

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство

Елена Велевска ги потврди гласините за развод: Од идиличен брак до семејно насилство