16 Октомври, 2018
0.2487

СКОПЈАНКАТА МИА, ФАВОРИТ ЗА ПОБЕДА ВО „ПИНКОВИ ЅВЕЗДИЧКИ“: Татко ми ми одбира песни за секој настап

Објавено во: Стил 14 Мај, 2018

Младата пејачка е ќерка на поранешниот рапер Мустафа кој пред дваесетина години имаше хит-соработка со докажаниот музичар и продуцент Александар Ристовски-Принц

Популарната кантавторка Леонтина Вукомановиќ ја нарече врвен изведувач. Пофални зборови за неа имаше и Ивана Петерс, пејачката на познатиот поп-рок бенд „Негатив“. Гоца Тржан, пак, ѝ порача дека би било навистина супер родителите да ѝ помогнат нејзиниот глас да допре до некој светски продуцент. Скопјанката Миа Мустафа (14) е еден од фаворитите за победа во актуелната сезона на популарното регионално шоу „Пинкови ѕвездички“, а тоа го докажа и со последното претставување кое ѝ донесе пласман во полуфиналето со интерпретацијата на хитот „Доживотно“.

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени

Милена Дравиќ (1940-2018): Дама со стил, лекција за сите жени

НЕ Е МАЈТАП: МАКЕДОНСКО БЕБЕ РОДЕНО НА ИСТ ДАТУМ КАКО ТАТКО МУ И ДЕДО МУ

НЕ Е МАЈТАП: МАКЕДОНСКО БЕБЕ РОДЕНО НА ИСТ ДАТУМ КАКО ТАТКО МУ И ДЕДО МУ

ТЕСТ: Како ја доживуваш љубовта?

ТЕСТ: Како ја доживуваш љубовта?

Bonno TV: Сонувам за јутјуберски настан со над 2000 фанови!

Bonno TV: Сонувам за јутјуберски настан со над 2000 фанови!

Amsterdam Dance Event 2018

Amsterdam Dance Event 2018

NO BRA DAY

NO BRA DAY

Тијана се пресели во Скопје

Тијана се пресели во Скопје

Како Панчо, Сара Мејс, Слаткар и другите ги добиле своите надимаци

Како Панчо, Сара Мејс, Слаткар и другите ги добиле своите надимаци

Милена и Драган немаа деца, но ова девојче им беше како ќерка

Милена и Драган немаа деца, но ова девојче им беше како ќерка