24 Мај, 2019
0.0292

Срце болно, а толку големо: Панчо со емотивна посвета за мајка си

Објавено во: Стил 08 Декември, 2018

Секогаш во сеќавање ќе ми стои една слика од неа за која никогаш немам објаснување. Смирена, а секогаш во борба со најголемата бура. Очи кои кажуваа сѐ за нејзиниот живот, а воедно толку мир и спокој како да и течеа тони мед и млеко во животот, а не трња и коприви. Срце болно, а толку ГОЛЕМО и полно со ЉУБОВ за да ги прифати и скроти сите... 

Целиот емотивен текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

Интервју Ивановска: Непотизмот во системот на вработување ги исели квалификуваните кадри

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

„Женски магазин“ на Крф: Една поинаква традиција на магичниот остров

Мајка

Мајка

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

Нема да бидам ѓубре и ќе оставам половина од медот за пчелите: Интервју со Дритон Вејсели

ФИРОМ ти си гордост наша?!

ФИРОМ ти си гордост наша?!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ФОТО) Од аеродром на матура: Гиговска цела во розево!

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

(ГАЛЕРИЈА) ЕКСПЛОЗИЈА НА БОИ: Women'secret костими за капење 2019

Крени рачна!

Крени рачна!

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи

Свирев гитара за да преживеам, а сега луѓето ме плаќаат за луксузни парфеми: Интервју со Паоло Терензи