11 Декември, 2023
0.0232

СТАН СО ПОГЛЕД НА МОРЕ ЗА САМО 30 ИЛЈАДИ ЕВРА - Србите поитаа за купување недвижности во оваа земја, но еве зошто сите се и скептични

Објавено во: Балкан 19 Ноември, 2023

Добивај вести на Viber

Цените на метар квадратен во Грција во просек се пониски од повеќето земји во Европа. Квадрат започнува од 1.000 евра, па така одличен имот можете да најдете до 50.000 евра, а гарсониера до 30.000 евра.

Списоците се полни со евтини недвижности на брегот во оваа земја, така што неколку огласи на TikTok предизвикаа голем интерес. Зборуваме за недвижнини на Халкидики, а цените ќе ве изненадат.

Станува збор за апартмани со поглед на море. Во видеото кое беше објавено можете да ја видите опремената кујна, дневна и трпезарија, како и терасата со прекрасен поглед на морето. Во ова соопштение не е прецизирано колку квадрати има станот, а цената на овој стан е само 35.000 евра.

Објавен е уште еден оглас од истата дестинација на кој е наведено дека цената на станот е 49.000 евра. Како и во претходниот, станот во видеото не е детално прикажан, освен терасата, погледот на море и пространата просторија.

Стан Пефкохори

Во Грција не недостигаат вакви и слични понуди. Објавен е уште еден оглас за стан во кој се наведува дека станот од 28 квадрати е за само 35.000 евра, а на видеото се гледа само една наместена соба.

Судејќи според коментарите, многумина се скептични. Тврдат дека понудите се премногу добри за да бидат вистинити. Некои се сомневаат дека се работи за закуп на една година, бидејќи тешко им е да веруваат во толку ниски цени за квадрат.

Агенцијата во своите соопштенија наведува дека за подетални информации потребно е да ги контактирате преку порака.

Блиц бизнис/Курир

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

КОЛКУ СЕ „БОГАТИ“ БАЛКАНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ, СПОРЕДБА ВО РЕГИОНОТ - еве каде се македонските на листата

КОЛКУ СЕ „БОГАТИ“ БАЛКАНСКИТЕ ПЕНЗИОНЕРИ, СПОРЕДБА ВО РЕГИОНОТ - еве каде се македонските на листата

ПО ТРИ МЕСЕЦИ ОБНОВЕНА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА ЛИНИЈА СОЛУН - АТИНА: Но, и понатаму има линии кои не се воспоставени

ПО ТРИ МЕСЕЦИ ОБНОВЕНА ЖЕЛЕЗНИЧКАТА ЛИНИЈА СОЛУН - АТИНА: Но, и понатаму има линии кои не се воспоставени

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

ЛОШИ ВЕСТИ ОД ГЕРМАНИЈА: Почнаа отпуштањата во хрватските компании, некои отпуштија и до 20 проценти од вработените

МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА ТРПЕЛЕ ПРИТИСОЦИ ДА СЕ ПИШАТ БУГАРИ НА ПОПИСОТ: За тоа го известиле и Народниот правобранител во Тирана

МАКЕДОНЦИТЕ ВО АЛБАНИЈА ТРПЕЛЕ ПРИТИСОЦИ ДА СЕ ПИШАТ БУГАРИ НА ПОПИСОТ: За тоа го известиле и Народниот правобранител во Тирана

ВУЧИЌ НА ТИК ТОК: Како Џек Спароу го донесе Џони Деп во Белград? ВИДЕО

ВУЧИЌ НА ТИК ТОК: Како Џек Спароу го донесе Џони Деп во Белград? ВИДЕО

БУГАРИЈА ДА ГИ ГАРАНТИРА ПРАВАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ МАЛЦИНСТВА: Еве што им порача Комитетот за елиминација на расна дискриминација на ОН

БУГАРИЈА ДА ГИ ГАРАНТИРА ПРАВАТА НА МАКЕДОНСКИТЕ МАЛЦИНСТВА: Еве што им порача Комитетот за елиминација на расна дискриминација на ОН

БЕЛГРАД НА ВОДА ИСПАДНА ОД ИГРА: Растербајтерите не купуваат станови таму

БЕЛГРАД НА ВОДА ИСПАДНА ОД ИГРА: Растербајтерите не купуваат станови таму

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

„ОВАА КАНАДА ДЕНЕС НЕ Е ЗЕМЈА ВО КОЈА БИ ДОШОЛ“ Горан брутално за кириите, платите,цените и кредитите

ИСЧЕЗНА 17 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ВО СРБИЈА - мајката очајно ја бара Сара Петровиќ од Борча

ИСЧЕЗНА 17 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ВО СРБИЈА - мајката очајно ја бара Сара Петровиќ од Борча