23 Октомври, 2018
0.3239
    ALK 8526.54    4.89%     BESK 10210    7.77%     CEVI 1050    5%     FERS 68126    10%     GRNT 882.5    6.37%     KJUBI 1551    6.23%     KMB 5567.22    7.07%     KVAS 15500    10.27%     MKSD 235    8.8%     MPOL 350    9.72%     MPT 50055.82    4.86%     MTUR 5200    7.95%     OHB 6778.6    3.49%     OKTA 5136.53    6.07%     PPIV 47553.12    5.67%     REPL 68000    2.36%     RZLV 70    8.53%     RZUS 130.29    8.58%     SBT 2534    9.99%     STB 1260.59    9.65%     STBP 1191.32    8.3%     STIL 147.83    9.5%     TEL 302    4.86%     TETE 2420    10%     TKVS 5661.18    5.82%     TNB 15271.57    3.89%     TPLF 907    9.95%     TTK 1290.1    9.9%     UNI 2437.07    5.96%     ZILU 256    9.87%     ZPKO 2828.24    -0.87%

Тања Станковиќ: Америка е земја на можности за секоја амбициозна личност

Објавено во: Стил 12 Октомври, 2018

Нејзиното мото е дека секој треба да си ја проба среќата и да верува во своите квалитети. Пред речиси една деценија со таква мисла од Македонија замина Тања Станковиќ-Димовска, пејачка која уживаше статус на ѕвезда во златните времиња за домашната музика. Среќна е што го живее американскиот сон, но и носталгична за татковината.  

- Секогаш кога доаѓам во Скопје настојувам да се видам со сите роднини и пријатели. Се радувам на секоја средба со нив. Америка ја сакам, убаво ми е таму, но не значи дека е лесно. Овде имам многу драги луѓе, навистина една проверена екипа. Секогаш можам да сметам на нив, без разлика каква е приликата - ни изјави Станковиќ кога последен пат се врати во родната земја.

Целиот текст читајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Nikola's Art House: Сон ми е да имам своја серија на Cartoon Network!

Nikola's Art House: Сон ми е да имам своја серија на Cartoon Network!

Интервју со Индира Кастратовиќ:Со „кометалки“ се дружиме на детските родендени

Интервју со Индира Кастратовиќ:Со „кометалки“ се дружиме на детските родендени

Жарко Димитриоски: Уште ме викаат Диме Такси!

Жарко Димитриоски: Уште ме викаат Диме Такси!

Ретро албум: Какви биле македонските ѕвезди на своите свадби

Ретро албум: Какви биле македонските ѕвезди на своите свадби

Што кажуваш после здраво?

Што кажуваш после здраво?

ТЕСТ: Кој е твојот талент?

ТЕСТ: Кој е твојот талент?

Како македонската ТВ-водителка Биг Мама ослабе 40 килограми

Како македонската ТВ-водителка Биг Мама ослабе 40 килограми

Дарко Јованов: Паб квизовите се далeку од нова работа

Дарко Јованов: Паб квизовите се далeку од нова работа

Го чекам човекот со традиционални вредности: Интервју со Елена Стефановска

Го чекам човекот со традиционални вредности: Интервју со Елена Стефановска