11 Декември, 2018
0.2899
    ALK 8149.06    0.8%     GRNT 810.87    1.36%     KMB 4932.79    2.35%     MPT 46443.88    0.75%     MTUR 4850    -0.58%     MZPU 607    0%     OHB 6545.4    1.52%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    1.04%     RMDEN17 96.5    0%     RZLV 68    0%     SBT 1802    -7.59%     STB 1278.3    1.18%     STIL 121    0.83%     TEL 295    0%     TNB 13999.97    0%     TTK 1233    -0.91%

Тања Станковиќ: Америка е земја на можности за секоја амбициозна личност

Објавено во: Стил 12 Октомври, 2018

Нејзиното мото е дека секој треба да си ја проба среќата и да верува во своите квалитети. Пред речиси една деценија со таква мисла од Македонија замина Тања Станковиќ-Димовска, пејачка која уживаше статус на ѕвезда во златните времиња за домашната музика. Среќна е што го живее американскиот сон, но и носталгична за татковината.  

- Секогаш кога доаѓам во Скопје настојувам да се видам со сите роднини и пријатели. Се радувам на секоја средба со нив. Америка ја сакам, убаво ми е таму, но не значи дека е лесно. Овде имам многу драги луѓе, навистина една проверена екипа. Секогаш можам да сметам на нив, без разлика каква е приликата - ни изјави Станковиќ кога последен пат се врати во родната земја.

Целиот текст читајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”

(ФОТО) Елегантни во црно: Кристина Арнаудова и сопругот се совршен пар

(ФОТО) Елегантни во црно: Кристина Арнаудова и сопругот се совршен пар

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Митови или вистини

Митови или вистини