10 Јули, 2020
0.0242

(ФОТО) ТАТКО И ЈА ПРЕТЕПАЛ И ЗАВРШИЛ ВО СТАНИЦА - Конопова повторно актуелна

Објавено во: Македонија 27 Мај, 2020

Моник Конопова, скопјанка која на домашната јавност и стана позната по нејзиното јавно залагање за легализација на марихуаната, и која одлежа и затворска казна поради тоа што и беше пронајдена марихуана, ноќеска објави фотографии на кои се гледа нејзиното раскрварено лице, а за повредите тврди дека и ги нанел нејзиниот татко. 

„Пред два часа татко ми Стојан Ристески од село Свето Митрани неписмен бездушник и хроничен алкохоличар на ул Антон Чехов 41б во геге, се обиде да ме убие кога тргнав во кујна да земам храна. Ме нападна со тупаници и дрвено столче во глава, ми го скрши носот и ми ја измести вилицата #семејнонасилство“, напиша Конопова на својот фејсбук профил. 

А пред три часа, исто така на фејсбук, ја запозна јавноста дека утре ќе прави операција и местење на вилицата, а за татко и извести дека е во станица.

„Утре операција на нос и местење вилица. Држете среќа и молете се за мене да не останам грда и никаква Гнасата што од негови муда искочив и што цел живот го трпам е 24 часа во станица... Убава ноќ“, напиша Конопова. 


Можеби ќе ве интересира

Колев за Фактор: Ќе ги намалиме даноците и придонесите, следува „ресет“ на системот

Колев за Фактор: Ќе ги намалиме даноците и придонесите, следува „ресет“ на системот

Интервју Димитров: Ревизорите се прва порта за странските инвеститори

Интервју Димитров: Ревизорите се прва порта за странските инвеститори

Богојески: Изминативе 30 години се изнаслушавме безброј лажни ветувања од левичарите и десничарите

Богојески: Изминативе 30 години се изнаслушавме безброј лажни ветувања од левичарите и десничарите

Силјановска Давкова: Ни економија, ни образование нема ако нема костур наречен владеење на правото

Силјановска Давкова: Ни економија, ни образование нема ако нема костур наречен владеење на правото

Укинување на кабинетите на сите 7 министри без ресор, најави Заев

Укинување на кабинетите на сите 7 министри без ресор, најави Заев

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kaмпањата влегува во финишот, денес имаме 168 нови заболени од Ковид -19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Kaмпањата влегува во финишот, денес имаме 168 нови заболени од Ковид -19

ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО МАКЕДОНИЈА: Белгија воведе забрана затоа што кај нас бројот на заболени расте

ДА НЕ СЕ ПАТУВА ВО МАКЕДОНИЈА: Белгија воведе забрана затоа што кај нас бројот на заболени расте

Колку од лицата кои се во изолација ќе гласаат?

Колку од лицата кои се во изолација ќе гласаат?

ЕДНИОТ БИЛ ЗАРАЗЕН: Двајца турски државјани со чаршаф избегале од хотел државен карантин

ЕДНИОТ БИЛ ЗАРАЗЕН: Двајца турски државјани со чаршаф избегале од хотел државен карантин