13 Декември, 2019
0.0282

ТРАГЕДИЈА ВО ПРЕСПА: Се удави возрасен маж во Крани

Објавено во: Македонија 15 Јули, 2019

Во Преспанското езеро утрово се случила трагеција. Според неофицијални информации околу 11 часот во Крани се удавил маж.

Не се потврдени информациите, но според медиумот Centar.мк станува збор за лице кое е од Неготино и е родено во 1947 година. Причината за смртта може да биде давање.

Повеќе информации се очекува од МВР во текот на денот.

Можеби ќе ве интересира

Пендаровски: Во октомври доживеавме шок, ако се повтори напролет, ќе има длабоки последици

Пендаровски: Во октомври доживеавме шок, ако се повтори напролет, ќе има длабоки последици

Обид за киднапирање на ќерка на пратеник од СДСМ

Обид за киднапирање на ќерка на пратеник од СДСМ

„Талир“ за незаконското перење пари во ВМРО ДПМНЕ со ново рочиште

„Талир“ за незаконското перење пари во ВМРО ДПМНЕ со ново рочиште

ПУКА ЛИ ЉУБОВТА - реални владини кавги или само билдање на позициите за пред избори

ПУКА ЛИ ЉУБОВТА - реални владини кавги или само билдање на позициите за пред избори

БОРБА СО „БЕЛАТА ЧУМА“: Македонци од рурални средини се венчаваат со невести од Албанија

БОРБА СО „БЕЛАТА ЧУМА“: Македонци од рурални средини се венчаваат со невести од Албанија

„Блаже Конески“ и „Ремзи Несими“ нови државни награди за македонскиот и албанскиот јазик

„Блаже Конески“ и „Ремзи Несими“ нови државни награди за македонскиот и албанскиот јазик

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Димитров со став за провокацијата од БАН, кои се новите амбасадори?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Димитров со став за провокацијата од БАН, кои се новите амбасадори?

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ПОТРЕБА: Во три градови екстремно загадено

НЕ ИЗЛЕГУВАЈТЕ БЕЗ ПОТРЕБА: Во три градови екстремно загадено

Обвинителството истражува дали девојче во Гостивар се самоубило поради врски со секта

Обвинителството истражува дали девојче во Гостивар се самоубило поради врски со секта