22 Март, 2019
0.2602
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Тричковски, Цаноски, Фрчкоски....Кој се беше на номинирањето на Заев за Нобеловец

Објавено во: Македонија 18 Декември, 2018

Фото: Фактор

Професорот Љубомир Фрчкоски, новинарот Бранко Тричковски, градоначалникот на Ѓорче Петров Александар Наумоски, бизнисменот Фијат Цаноски беа дел од публиката на церемонијата на номинирање на македонскиот и грчкиот премиер - Зоран Заев и Алексис Ципрас за Нобеловата награда за мир во 2019-та на универзитетот ФОН.

Номинирањето го објави добитничката на Нобеловата награда за мир во 2015 година, Уидед Бушамауи, заедно со ректорот на ФОН, Нано Ружин, европратеникот од Сириза, Стелиос Колуглу и менаџерот на Првиот приватен универзитет Сефер Цаноски.

Ружин, Тричковски и Колуглу се иницијатори, додека Бушамауи е официјален предлагач.

Додека траеше церемонијата истовремено премиерот Заев имаше заедничка прес-конференција со Џон Салива, заменикот државен секретар на САД.


Можеби ќе ве интересира

Се трага по маж кој го однеле водите на Вардар

Се трага по маж кој го однеле водите на Вардар

ФОКУС НА ДЕНОТ: Договор за СЈО нема, реисот на ИВЗ се заканувал

ФОКУС НА ДЕНОТ: Договор за СЈО нема, реисот на ИВЗ се заканувал

Рускоска: Зијадин Села го има спасено еден од демонстрантите

Рускоска: Зијадин Села го има спасено еден од демонстрантите

Андов: Човекот не успеа да го спречи атентатот, а потоа го снема

Андов: Човекот не успеа да го спречи атентатот, а потоа го снема

Стојан Андов тврди дека Фрчкоски не ја прочитал книгата која судот ја забрани

Стојан Андов тврди дека Фрчкоски не ја прочитал книгата која судот ја забрани

Нема договор за СЈО меѓу власта и опозицијата

Нема договор за СЈО меѓу власта и опозицијата

Протест за Алими: Не може да биде осуден, а Муковски, Василевски и Арнаудов ослободени

Протест за Алими: Не може да биде осуден, а Муковски, Василевски и Арнаудов ослободени

Ганка Цветанова за синот на Силјановска: Самоумислената „елита” се потсмева и ги омаловажува оние кои решиле да бидат свои

Ганка Цветанова за синот на Силјановска: Самоумислената „елита” се потсмева и ги омаловажува оние кои решиле да бидат свои

Владата размислува да пријави Реисот на ИВЗ по упатените закани

Владата размислува да пријави Реисот на ИВЗ по упатените закани