14 Јули, 2020
0.0193

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

Објавено во: Стил 04 Јуни, 2020

Позната фолк пејачка Сузана Турунџиева со интересна обработка на познатата македонска песна „Туѓината пуста да остане“, но преименувана како „Короната пуста да остане“, пее дека поради овој опасен вирус, граѓаните ова лето се уште се разделени од морето, односно од летувањето на убавите морски плажи, кое претходно долго го чекале. 

Голем дел од граѓаните во земјава се уште имаат надеж дека ќе заминат на летување во Грција или во некоја од другите летни дестинации. Но, надежите се повеќе спласнуваат со оглед на најновиот развој на настаните и огромното зголемување на заболените од КОВИД-19 во земјава, што го отвора прашањето колку соседните држави ќе бидат расположени да ги примат на летување кај себе македонските граѓани.

Видеото е објавено на Јутјуб, погледнете го. 


Можеби ќе ве интересира

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Дефинитивно, промена во начинот на облекување ќе има: Интервју со дизајнерката Катарина Лука

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Интервју со Бобан Милошески: Специјалната војска „Авалон“ ќе се бори до последен момент

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Сакате да се збогатите? Одете во Мариово, Стогово и Куманово

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Женска политичка модна битка: Која од нашите политичарки во изборна кампања остава стилски впечаток?

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

Првата македонска ултрамаратонка што го истрча Мон Блан моментно тренира трчајќи по ќерката: Приказната на Светлана Стојаноска Ивановска

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

На моето дете ќе му кажам дека сурогат мајка ми помогна да го донесам на свет: Искрено со Весна, за борбата да се оствари како мајка

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

ФОТО: Бектеши и честита роденден на сопругата

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Фотогалерија од Градиште: Безбедносните мерки заборавени

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?

Откриена е причината: Зошто Тесла умрел во беда и долгови?