28 Март, 2020
0.0261

Турунџиева: Немам непријатели, важно е што сум жива

Објавено во: Македонија 16 Јануари, 2020

Немам непријатели, нерасчистени сметки и недоразбирања, изјави Сузана Турунџиева за Женски магазин, откако ноќеска и изгоре автомобилот „мини купер“. МВР потврди дека освен на Турунџиева нецелосно изгорело и возилото на пејачката Ребека Јанкоска Ристески кое било паркирано веднаш до тоа на Турунџиева. 

Тие двете живеат во иста зграда на улицата 8 септември во Скопје. 

Сите детали од изјавата на Турунџиева овде на Женски магазин


Можеби ќе ве интересира

Општина Битола: Да нема фобија против изолираните од Малта

Општина Битола: Да нема фобија против изолираните од Малта

Се гради монтажна болница со 130 кревети веднаш до Инфективна

Се гради монтажна болница со 130 кревети веднаш до Инфективна

Стевчо Јакимовски со погрдни зборови по Горазд Чомоски по интервјуто со Мицкоски, ЗНМ со осуда

Стевчо Јакимовски со погрдни зборови по Горазд Чомоски по интервјуто со Мицкоски, ЗНМ со осуда

Заев: Избори во јули, август не е возможно

Заев: Избори во јули, август не е возможно

Помпео: Во понеделник знамето на Македонија за прв пат пред седиштето на НАТО

Помпео: Во понеделник знамето на Македонија за прв пат пред седиштето на НАТО

Османи: Ако треба ќе најдеме преговарач што е технички, непартиски

Османи: Ако треба ќе најдеме преговарач што е технички, непартиски

СТРАВ ОД КОРОНАВИРУС: Од Скопје заминале во викендички во Винце

СТРАВ ОД КОРОНАВИРУС: Од Скопје заминале во викендички во Винце

ПРИКАЗ ПО ОПШТИНИ: Во Карпош има најмногу заболени од Ковид 19

ПРИКАЗ ПО ОПШТИНИ: Во Карпош има најмногу заболени од Ковид 19

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија влезе во НАТО, за Шекеринска денот ќе остане во историјата

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Македонија влезе во НАТО, за Шекеринска денот ќе остане во историјата