17 Јуни, 2019
0.0186

ВЕСТА ОДЕКНА: Од сега Северна и Македонија го погреба балканското буре барут

Објавено во: Македонија 11 Јануари, 2019

Од сега Северна Македонија, ова е насловот на РТС која ја пренесе веста за уставните измени во Собранието. 

„Македонија го менува името, Собранието обезбеди двотретинско мнозинство“, пишува српски Курир. 

„Собранието го потврди понижувањето, Македонија менува име“, пишува Србија Данас. 

„Македонија го менува името, прифатени барањата на албанската БЕСА“, пишува Б92. 

„Македонија го погреба балканското буре со барут“, пишува БГНЕС. 

Можеби ќе ве интересира

Колку директори ќе бидат „сметени“?

Колку директори ќе бидат „сметени“?

Арсовски: Неспособноста доведе да нема суштински реформи во државата

Арсовски: Неспособноста доведе да нема суштински реформи во државата

Мицкоски на 29 годишницата на партијата: СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува

Мицкоски на 29 годишницата на партијата: СДСМ паѓа, а ВМРО-ДПМНЕ со народот победува

ФОКУС НА ДЕНОТ: Промени во СДСМ, невреме зафати делови од Македонија

ФОКУС НА ДЕНОТ: Промени во СДСМ, невреме зафати делови од Македонија

Татјана Стојановска Иванова, Рената Дескоска, Драган Тевдовски - кој уште влезе во Извршниот одбор на СДСМ?

Татјана Стојановска Иванова, Рената Дескоска, Драган Тевдовски - кој уште влезе во Извршниот одбор на СДСМ?

За функционерите ќе има месечен календар

За функционерите ќе има месечен календар

(ФОТО) Долга колона автомобили стои на грчката граница

(ФОТО) Долга колона автомобили стои на грчката граница

„КУМОВИТЕ“ НЕОРГАНИЗИРАНИ: Километарски колони од возила на грчката граница

„КУМОВИТЕ“ НЕОРГАНИЗИРАНИ: Километарски колони од возила на грчката граница

Заeв: Ќе има реконструкција на Владата

Заeв: Ќе има реконструкција на Владата