17 Јануари, 2019
0.2478

(ВИДЕО) Драма на најпознатата плажа на Закинтос: Карпа падна врз главите на туристи

Објавено во: Балкан 13 Септември, 2018

Најмалку една жена е повредена, а се стравува дека тројца се исчезнати кога се одронила карпа на популарната плажа на островот Закинтос, соопштија грчките власти.


Припадниците на крајбрежната служба се обидуваат да утврдат дали има исчезнати.

До одроните дошло на плажата Навагио на северозапад од островот.


Една странска туристка е повредена и пренесена во локална болница.

Локални медиуми ги пренесоа изјавите на очевидци дека голема карпа паднала врз морето и создала голем бран кој ги потопил малите бродови.


Можеби ќе ве интересира

Ќе го убеди ли Хан Косово да ги повлече таксите за Србија?

Ќе го убеди ли Хан Косово да ги повлече таксите за Србија?

Уште еден сосед се вооружува

Уште еден сосед се вооружува

Владата на Ципрас ја доби довербата на пратениците

Владата на Ципрас ја доби довербата на пратениците

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ: Хрватскиот премиер Пленковиќ тргна да се тепа со пратеник

(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ: Хрватскиот премиер Пленковиќ тргна да се тепа со пратеник

ДАЧИЌ ЌЕ МУ ПЕЕ: Но, што ќе јаде Путин во Белград?

ДАЧИЌ ЌЕ МУ ПЕЕ: Но, што ќе јаде Путин во Белград?

(ФОТО) Путин во Србија има село со 12 куќи

(ФОТО) Путин во Србија има село со 12 куќи

Дачиќ само што не се степал со овој политичар

Дачиќ само што не се степал со овој политичар

ЛАВРОВ ПРАШУВА: Легитимна ли е промената на уставното име на Македонија?

ЛАВРОВ ПРАШУВА: Легитимна ли е промената на уставното име на Македонија?

КОЈ ЌЕ ГО ЧУВА ВО СРБИЈА: Обрач од руски „духови“ - утре од агентите на Путин може да купите и овошје а да не сте свесни

КОЈ ЌЕ ГО ЧУВА ВО СРБИЈА: Обрач од руски „духови“ - утре од агентите на Путин може да купите и овошје а да не сте свесни