21 Септември, 2020
0.0645

(ВИДЕО) ГИ ИСПРАТИ ПО ЃАВОЛИТЕ: Додик призна дека ја прислушуваат опозицијата

Објавено во: Балкан 22 Мај, 2020

Членот на Претседателството на БиХ од Република Српска, Милорад Додик, изјави дека власта ја прислушува тамошната опозиција и дека и тој самиот има прислушувано тајно снимени разговори на опозициските пратеници. 

Тој вели дека тие се власт, и не е грешка тоа што прислушуваат. 

„А, која тоа власт не ја прислушува опозицијата. И јас има слушано снимени разговори и имам право да го правам тоа“, вели Додик. 

Пратениците ги нарече „џеболебари“. 

Опозицијата ја прати по ѓаволите. Им порача дека кога ќе бидат на власт и тие ќе прислушуваат. 


Можеби ќе ве интересира

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

Во грчкиот парламент влегоа предлог-законите за помош и соработка со нашата земја

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

ОД ШТО ПОЧИНА БЕБЕТО ПРОНАЈДЕНО МРТВО ВО СЕЛО КАЈ ВРШАЦ - еве што покажа обдукцијата

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

Топчанел: Со Бујар Османи и Дритан Абазовиќ - дури четворица Албанци министри за надворешни работи на Балканот

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

(ВИДЕО) ОШТЕТЕНИ ОБЈЕКТИ НА КРИТ: Земјотресот создаде хаос

Силен земјотрес ја стресе Грција

Силен земјотрес ја стресе Грција

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

При налетот на ураганот, град во Грција урна рекорд

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

(ФОТО+ВИДЕО) УРАГАН ВО ГРЦИЈА: Грците се засолнуваат, ќе дуваат ветрови со брзина над 200 км на час

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Уште една лекарка тврди дека коронавирусот е создаден во лабораторија

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели

Србите на анкета одговорија дека Грците им се најдобри пријатели