25 Јануари, 2020
0.0187

(ВИДЕО) Ѓоковиќ наместо во Охрид, отиде на Корчула

Објавено во: Балкан 22 Јули, 2019

Наместо во Охрид да ја пее „Македонско девојче“, како што очекуваше овдешната јавност, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ ја прослави победата на Вимблдон на хрватскиот остров Корчула, пеејќи песни од Оливер Драгоевиќ.

Популарниот Ноле, прв на листата на АТП, одмора во Хрватска со неговата сопруга Јелена, но признава дека е подобар во тенисот отколку во пеење.

Српскиот тенисер доби покана од премиерот Зоран Заев и од охрдискиот градоначалник Константин Георгиевски и потврди дека ќе ја разгледа можноста да го посети Охрид.


Можеби ќе ве интересира

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗА ЧОВЕКОТ ШТО СИ ПУКАШЕ ВО ГЛАВА - прво го убил професорот кому му должел пари

ОТКРИЕНА МИСТЕРИЈАТА ЗА ЧОВЕКОТ ШТО СИ ПУКАШЕ ВО ГЛАВА - прво го убил професорот кому му должел пари

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА МАЈКАТА ЧИИ ДЕЧИЊА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР - Ја криев од нив запалката, но ете, ја нашле

ПОТРЕСНА ИСПОВЕД НА МАЈКАТА ЧИИ ДЕЧИЊА ЗАГИНАА ВО ПОЖАР - Ја криев од нив запалката, но ете, ја нашле

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ ТЕЛАТА: Земјотресот во Турција урна згради и уби луѓе

(ВИДЕО) СЕ БАРААТ ТЕЛАТА: Земјотресот во Турција урна згради и уби луѓе

Силен земјотрес во источна Турција

Силен земјотрес во источна Турција

ОСТАВИЛ ПРОШТАЛНО ПИСМО: Koj e мажот кој се самоуби пред Собранието во Белград?

ОСТАВИЛ ПРОШТАЛНО ПИСМО: Koj e мажот кој се самоуби пред Собранието во Белград?

(ВИДЕО) Човек си пукаше во глава пред Парламентот во Белград

(ВИДЕО) Човек си пукаше во глава пред Парламентот во Белград

Од април во Турција ќе се плаќа такса за престој

Од април во Турција ќе се плаќа такса за престој

Земјотрес близу Измир стресе и грчки острови

Земјотрес близу Измир стресе и грчки острови

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае

(ВИДЕО) ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Загинаа двајца братучеди, автомобилот не може да се препознае