20 Февруари, 2019
0.3045
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

(ВИДЕО) НЕ СКОПЈАНЕЦ, ТУКУ БУГАРИН ги сними крадците во неговиот стан

Објавено во: Стил 06 Ноември, 2018

Пред неколку дена на социјалните мрежи, односно на сајтот Мотика се појави видео во кое, како што пренесоа некои медиуми, наводно Скопјанец ги снимил крадците како му упаднале во домот и деактивирајќи го претходно алармот барале, претурале, додека скриена камера ги снима.

Сепак, бидејќи социјалните мрежи се место каде вестите се шират како брзо како молња, се покажа дека не бил Скопјанец тој што ги фатил крадците.

Извесен Петар Демиров е вистинскиот „Ловец на крадците“ кој пишува дека додела бил излезен со неговото семејство, двајца „паметни“ му влегле дома и му претресле се барајќи пари и злато.


Тој се сомнева оти станува збор за професионалци бидејќи го деактивирале алармот. Но сепак не успеале да ја видат камерата која била скриена во спалната соба и ги фатила убаво нивните лица.

Демиров на Фејсбук пишува и дека ќе биде благодарен ако некој ги познае крадците и замолува секој кој ќе ги препознае да го контактира или да се обрати во наведена полициска станица во Софија.

Еве го видеото на мотика а погоре видето го и оригиналното .


Можеби ќе ве интересира

Моето време и Твоето време

Моето време и Твоето време

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн