19 Декември, 2018
0.2557
    ADIN 660    -5.71%     ALK 8200    -0.24%     GRNT 800    0.72%     KMB 5023.88    -0.5%     MPT 47000    0.61%     MTUR 4900    0%     RADE 1800    -0.88%     RMDEN16 96.2    -0.82%     STB 1285.06    -0.08%     TTK 1245    0%     USJE 23000    -2.13%     ZLRB 6170    0%

(ВИДЕО) НЕ СКОПЈАНЕЦ, ТУКУ БУГАРИН ги сними крадците во неговиот стан

Објавено во: Стил 06 Ноември, 2018

Пред неколку дена на социјалните мрежи, односно на сајтот Мотика се појави видео во кое, како што пренесоа некои медиуми, наводно Скопјанец ги снимил крадците како му упаднале во домот и деактивирајќи го претходно алармот барале, претурале, додека скриена камера ги снима.

Сепак, бидејќи социјалните мрежи се место каде вестите се шират како брзо како молња, се покажа дека не бил Скопјанец тој што ги фатил крадците.

Извесен Петар Демиров е вистинскиот „Ловец на крадците“ кој пишува дека додела бил излезен со неговото семејство, двајца „паметни“ му влегле дома и му претресле се барајќи пари и злато.


Тој се сомнева оти станува збор за професионалци бидејќи го деактивирале алармот. Но сепак не успеале да ја видат камерата која била скриена во спалната соба и ги фатила убаво нивните лица.

Демиров на Фејсбук пишува и дека ќе биде благодарен ако некој ги познае крадците и замолува секој кој ќе ги препознае да го контактира или да се обрати во наведена полициска станица во Софија.

Еве го видеото на мотика а погоре видето го и оригиналното .


Можеби ќе ве интересира

Едвај чека да се врати од Малта: Најинтимната приказна на Мартин Мила

Едвај чека да се врати од Малта: Најинтимната приказна на Мартин Мила

(ВИДЕО) ОВА СТАНА ПОПУЛАРНО: Необични потези на патниците додека се во авион

(ВИДЕО) ОВА СТАНА ПОПУЛАРНО: Необични потези на патниците додека се во авион

Ме тепаше секој ден па му го забив ножот во гради: Потресно сведочење на жена која си го уби сопругот

Ме тепаше секој ден па му го забив ножот во гради: Потресно сведочење на жена која си го уби сопругот

Најубавите песни му ги дадов на Оливер: Џибони специјално за „Женски магазин“

Најубавите песни му ги дадов на Оливер: Џибони специјално за „Женски магазин“

Ова се градови кои може да потонат

Ова се градови кои може да потонат

Ми фалиш во најсреќните денови од мојот живот: Тамара емотивно се сети на Влатко

Ми фалиш во најсреќните денови од мојот живот: Тамара емотивно се сети на Влатко

Можев да загинам,Бреговиќ ме спречи: Сведоштво на Јанковска која планираше да замине со автобусот кој се преврте кај Лесковац

Можев да загинам,Бреговиќ ме спречи: Сведоштво на Јанковска која планираше да замине со автобусот кој се преврте кај Лесковац

Се сетив на минати, убави времиња: Каролина Гочева пееше во чест на колегата од „Фламингоси“

Се сетив на минати, убави времиња: Каролина Гочева пееше во чест на колегата од „Фламингоси“

МАРГА ФИЛИПОВСКА првата библиотекарка на „Коменски“: Низ мојата библиотека поминале Михаил Корубин, Мартин Протуѓер, Боркица Груевска...

МАРГА ФИЛИПОВСКА првата библиотекарка на „Коменски“: Низ мојата библиотека поминале Михаил Корубин, Мартин Протуѓер, Боркица Груевска...