23 Мај, 2019
0.0191

(ВИДЕО) НЕВООБИЧАЕН ФЕНОМЕН ЗА ОВОЈ ПЕРИОД: Среде Мај во Босна врне снег

Објавено во: Балкан 15 Мај, 2019

На средината од Мај во Босна и Херцеговина врне снег. Во местото Корчаница, близу планината Грмеч возач на камион успеал вчера да го сними снегот кој паѓал од небото како да е период на зима, наместо пред почеток на летото.

Снимката од видеото ја ставиле на својата фејсбук страница и Првата заедница ловци на бури во Босна и Херцеговина.

Под видеото луѓето коментираат и бараат бог да им помогне, коментираат и дека се е пореметено и оти мора да се превземат поконкретни мерки со глобалното затоплување бидејќи нема играчки со природата. 


Снег врнел и во општината Дрвар

Видео и Фото Фејсбук


Можеби ќе ве интересира

„Вашингтон пост“: ЕУ излажа, а владите и народите во регионот се бесни

„Вашингтон пост“: ЕУ излажа, а владите и народите во регионот се бесни

НЕВЕРОЈАТЕН СКОК ВО РЕГИОНОТ: Квадрат чини 5.000 евра

НЕВЕРОЈАТЕН СКОК ВО РЕГИОНОТ: Квадрат чини 5.000 евра

ДОШЛЕ ПО РАБОТА: Се создаде бразилска колонија во регионот?

ДОШЛЕ ПО РАБОТА: Се создаде бразилска колонија во регионот?

Илир Мета објасни дали е потребно обединување на Албанците

Илир Мета објасни дали е потребно обединување на Албанците

(ВИДЕО) Борисов го извози Ципрас во џип: Го поздравија населението каде што ќе поминува интерконекторот за гас

(ВИДЕО) Борисов го извози Ципрас во џип: Го поздравија населението каде што ќе поминува интерконекторот за гас

АКО ЛЕТУВАТЕ ВО ЦРНА ГОРА: Ова се цените на лежалка, кафе, брза храна

АКО ЛЕТУВАТЕ ВО ЦРНА ГОРА: Ова се цените на лежалка, кафе, брза храна

Два силни земјотреси на Балканот

Два силни земјотреси на Балканот

Опасен криминалец се крие во соседството

Опасен криминалец се крие во соседството

За 16 месеци исчезнале над 400 деца

За 16 месеци исчезнале над 400 деца