23 Февруари, 2020
0.0262

(ВИДЕО) ОПАСНОСТА НЕ СЕ НАМАЛУВА: Поплавите прават штети во Црна Гора

Објавено во: Балкан 07 Ноември, 2019

Поплави и понатаму ѝ се закануваат на Црна Гора, a опасноста не се намалува. И во наредните денови ќе има поплави. 

Хидролошката ситуација во земјава утрово е значително подобра, но далеку од тоа дека поминала опасноста. Ова го соопштил генералниот директор на Директоратот за вонредни ситуации на Црна Гора, Мирсад Мулиќ.


Мулиќ верува дека ќе успеат да се изборат со сите предизвици кои се случиле поради обилните врнежи. 

Тој во утринската програма на ТВЦГ рекол дека и понатаму ќе ја следи ситуацијата и во полн капацитет ќе биде подготвен да реагира ако има потреба за тоа.

Обилните врнежи создадоа проблеми во сообраќајот. 


Авто мото сојузот на Црна Гора им советуваше на граѓаните за Србија да патуваат преку Плевље и Жабљак. Вчера патот Подгорица - Колашин со часови беше затворен поради надојдени води. Откако реките се излејаа од коритата, многу домаќинства беа загрозени. 

Можеби ќе ве интересира

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

ТЛОТО НЕ МИРУВА - Силен земјотрес кај турско-иранската граница, најмалку 7 загинати

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

Путин го советувал Вучиќ да го купи ракетниот систем Панцир

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

ОВДЕ МОЖЕТЕ ДА КУПИТЕ КУЌА ЗА БАДИЈЛА - еве што треба да исполните

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

(ФОТО) Сакала преку врзани чаршафи да се симне од трети кат - еве што ја снашло

СЕ ОГЛАСИ ВЕДРАНА РУДАН ЗА СКАНДАЛОТ - конечно сите знаат која е Јосипа Лисац

СЕ ОГЛАСИ ВЕДРАНА РУДАН ЗА СКАНДАЛОТ - конечно сите знаат која е Јосипа Лисац

СЕ СПОМЕНА ЛУКСУЗНА ВИЛА: Борисов тврди дека нема имот во Барселона

СЕ СПОМЕНА ЛУКСУЗНА ВИЛА: Борисов тврди дека нема имот во Барселона

КРАЈ ЗА БОНДСТИЛ: Американските трупи ќе се повлечат од Косово?

КРАЈ ЗА БОНДСТИЛ: Американските трупи ќе се повлечат од Косово?

Борисов осомничен за наводно перење пари во Шпанија?!

Борисов осомничен за наводно перење пари во Шпанија?!

ИНИЦИЈАТИВА ЗА РЕФЕРЕНДУМ: Ова би значело излез на Бугарија од ЕУ?

ИНИЦИЈАТИВА ЗА РЕФЕРЕНДУМ: Ова би значело излез на Бугарија од ЕУ?