12 Декември, 2018
0.3316
    ALK 8271.79    1.51%     BESK 9000    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5062.11    2.62%     MPT 47000.07    1.2%     MTUR 4850    0%     OKTA 4350    2.35%     REPL 70040    3%     RMDEN16 97.3    0.31%     RMDEN17 96.5    0%     SBT 1850    2.66%     STB 1280    0.13%     STIL 122    0.83%     TEL 298.64    1.23%     TNB 14150    1.07%     TTK 1245.37    1%     UNI 2231    -2.96%

(ВИДЕО) Патеката на смртта: Снимки од кои заледува крвта

Објавено во: Стил 08 Август, 2018

Снимките направени од „Mount Hua“ одземаат здив поради импозантната висина на планината.

Оваа света планина со висина од  2.160  метри, во провинцијата Шанкси е вистинско место за оние кои сакаат авантури. Таа е опкружена со дрвени плочи, преку кои туристите се искачуваат до самиот врв, каде ги очекува неверојатен поглед. 


Сепак, оваа патека се смета за најопасна во светот и само еден погрешен чекор може да доведе до смрт. Пред стотина години, оваа патека ја користеле монаси, а денес повеќе служи како туристичка атракција. 

Според податоците на УНЕСКО, на ова место има 300 камени табли и 750 духовни ракописи, кои датираат од пред 1. 000 години. 


Можеби ќе ве интересира

Те родив на 20 години, пораснавме заедно: Маја Вукичевиќ ја отвори душата

Те родив на 20 години, пораснавме заедно: Маја Вукичевиќ ја отвори душата

Доколку ги имате овие три карактеристики имате шанси да станете богати!

Доколку ги имате овие три карактеристики имате шанси да станете богати!

(ФОТО) ГРУЕВСКИ НА ПРОШЕТКА НИЗ БУДИМПЕШТА?

(ФОТО) ГРУЕВСКИ НА ПРОШЕТКА НИЗ БУДИМПЕШТА?

(ФОТО) ИМАМЕ ИДЕЈА: Овие градови се идеални за дочек на Новата година

(ФОТО) ИМАМЕ ИДЕЈА: Овие градови се идеални за дочек на Новата година

(ФОТО) Сине едвај те чекаме: Тамара Тодевска емотивна пред породувањето

(ФОТО) Сине едвај те чекаме: Тамара Тодевска емотивна пред породувањето

Битка за авторски права, ограбен дом и неисполнета желба: Две години без Есма

Битка за авторски права, ограбен дом и неисполнета желба: Две години без Есма

(ФОТО) Совршен „аутфит“ за деловни дами

(ФОТО) Совршен „аутфит“ за деловни дами

Атлетиката беше клучна во мојата борба со карциномот: Интервју со Сашо Даневски

Атлетиката беше клучна во мојата борба со карциномот: Интервју со Сашо Даневски

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”

Ова е Македонецот кој го виде „Крајот на светот”