15 Јули, 2020
0.0338

(ВИДЕО) Се урна мост и „проголта“ луѓе и автомобил

Објавено во: Балкан 27 Август, 2019

Mост се урна во турскиот град Терме, при што двajца луѓе се повредени.

Обилните дождови го зафатија овој град на Црното Море, и тоа доведе до уривање на мостот. 

Безбедносните камери го снимале моментот кога мостот се урнал. На снимките се гледа како двајца луѓе кои преминуваат на мостот во тие мигови паѓаат во реката од огромната јама што се отвора. 

Сепак, тие не се здобиле со потешки повреди. Јамата „голта“ и автомобил за неколку секунди.


Можеби ќе ве интересира

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

Србија и Црна Гора се тргнати од листата безбедни земји на ЕУ

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

За 40 евра се продавале лажирани тестови на границата меѓу Бугарија и Грција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција

АЈА СОФИЈА ЈА ПРЕЛЕА ЧАШАТА: Eвропа размислува за санкции против Турција

ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ: Aко купите стан, добивате и државјанство

ЗЕМЈА ВО РЕГИОНОТ: Aко купите стан, добивате и државјанство

Заразено цело српско семејство на одмор во Грција: Во болница се и трите деца

Заразено цело српско семејство на одмор во Грција: Во болница се и трите деца

Во Дубровник двојно поевтино од лани, но туристи нема

Во Дубровник двојно поевтино од лани, но туристи нема

Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци

Од вторник: Во Унгарија ќе можат Кинези, но не и Македонци

Вработени двајца имами за Аја Софија

Вработени двајца имами за Аја Софија

ЕПИДЕМИЈАТА И ВО СРБИЈА НЕ СТИВНУВА - нови 287 заразени и 11 починати

ЕПИДЕМИЈАТА И ВО СРБИЈА НЕ СТИВНУВА - нови 287 заразени и 11 починати