22 Април, 2019
0.0218

(ВИДЕО) Снимка која ќе ја гледате повторно и повторно: Мајка 3 пати си го спасила животот себе си и на децата во неколку секунди

Објавено во: Стил 06 Декември, 2018

Мајка во Аргентина спасила две деца дури три пати во неколку секунди.

На видеото кое е снимено во градот Росарио се гледа како возилото слетало од патот и „тргнало“ кон семејство во движење.

Возачот наводно имал здравствени проблеми и изгубил контрола над возилото.

Мајката и децата стоеле кај семафорот кога возилото речиси ги „собрало“. Мајката ги повлекла децата на патот и така го избегнала налетот на возила и се заштитила себе и децата семафорот да не им падне на глава. 

На крај децата ги повлекла на страна за да го избегне ударот од такси кое поминувало.Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

(ФОТО) Перо Антиќ со коса: Ретро мода на познатите

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

Пукна бракот на Адел-пејачката со моќен глас се венчаше тајно, а сега се разведува

(ФОТО) Мене срцето во петици додека вози: Синот на Дани позади волан

(ФОТО) Мене срцето во петици додека вози: Синот на Дани позади волан

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ТРЕНДАФИЛОВА, ДЕВОЈЧЕТО ОД „БУШАВА АЗБУКА“: Бевме деца, но имавме сериозни задачи

БИЛЈАНА ВАСИЛЕВА ТРЕНДАФИЛОВА, ДЕВОЈЧЕТО ОД „БУШАВА АЗБУКА“: Бевме деца, но имавме сериозни задачи

„Игра на тронови“ и донесе голема популарност на Северна Ирска

„Игра на тронови“ и донесе голема популарност на Северна Ирска

Како Филип од Скопје се снајде во Катар: Ова е неговата приказна и искуство

Како Филип од Скопје се снајде во Катар: Ова е неговата приказна и искуство

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Ги игнорирам предрасудите, уживам во слободата: Интервју со Александра Илиева

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

Интересни факти: Како да го зголемите вашиот IQ

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка

(ФОТО) Се роди Деа: Брејк и Драгана добија ќерка