21 Април, 2018
0.0664

ВМРО-ДПМНЕ ЗА ВИДЕОТО СО ТАРЧУЛОВСКИ: Местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз

Објавено во: Македонија 11 Октомври, 2017

Од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека видеото на кое се гледа како нивниот кандидат за градоначалник на Кисела Вода, Јохан Тарчуловски вели дека „тој што донел највеќе гласови, на тој ќе му се направи“, е местенка и извадено од контекст.

Од партијата велат дека ниту една манипулација, изјава извадена од контекст, местенка и лага не може да го спаси СДС од огромниот пораз кој ги очекува. 

„Видеото кое СДС го шири низ интернет просторот за Јохан Тарчуловски е целосно извадено од контекст. Граѓаните имаат јасен избор, од едната страна го имаат ВМРО-ДПМНЕ кое има програма со проекти и мерки произлезени од реалните потреби на граѓаните, за кои знаат дека ќе бидат реализирани и остварени, за што гаранција е нашата досегашна работа. Од друга страна го имаат СДС, кои 4 месеци со прст немаат мрднато за граѓаните и државата“ -стои во реакцијата на ВМРО-ДПМНЕ.

Граѓаните ја знаат разликата помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и СДС. Граѓаните знаат кој гради и работи во нивна корист, а кој дели, закочува и блокира, наведуваат во реакцијата. 

Од ВМРО-ДПМНЕ велат дека СДС четири месеци од власта ги потроши за купување на индустриски гиганти како „Герас Цунев“ за само 20.000 евра, за доделување на милионски тендери на фирмите на луѓето од врвот на власта, но и за поставување на своите најблиски роднини на високи раководни позиции во државната администрација.

Можеби ќе ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

ВМРО-ДПМНЕ: Заев да се тргне од патот на правдата за „Монструм“

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

Филипче: Без вакцини нема запишување во градинка и училиште

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

МВР со голема акција во Скопје во лов на пијани возачи

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

Крадци ја „пеплосале“ катната гаража Македонска фаланга

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

И Даниел Сервер доаѓа во Македонија

Труп пловел по Охридското езеро

Труп пловел по Охридското езеро

Каква офанзива најави премиерот Заев?

Каква офанзива најави премиерот Заев?

Сопственик на скопска кафана прободен со нож од гости кои се тепале

Сопственик на скопска кафана прободен со нож од гости кои се тепале

Заев ќе се појави како сведок во „Монструм“ само по барање на судот

Заев ќе се појави како сведок во „Монструм“ само по барање на судот