17 Ноември, 2018
0.3089
    ALK 8249.89    0.17%     GRNT 825.39    -2.89%     KMB 5288.28    -1.52%     MPT 49428.57    1.91%     MTUR 5000    0%     OHB 6750    -1.07%     OKTA 4850    -3%     RMDEN17 96.5    0%     RZLE 16    -20%     STB 1286.19    -0.24%     STBP 1254    -2.15%     STIL 131    -2.67%     TETE 2498    -0.08%     TTK 1253.13    -2.17%

Во 15 градови во сабота ќе се слави поканата за членство во НАТО

Објавено во: Македонија 12 Јули, 2018

Македонија започнува нова приказна - добивме покана за членство во НАТО и датум за преговори со ЕУ. Застануваме рамо до рамо со најсилните земји од Европа и светот.

Македонија зачекорува во ново време. Време на надеж, на победи, на гордост. Време на сигурност и безбедност. Доаѓа време на подобар живот за сите граѓани тука во нашата земја. Се изборивме за сигурна иднина!, вака се најавува прославата по повод поканата која денеска официјално треба да му биде врачена на премиерот Зоран Заев во Брисел.

Оваа сабота во 15 градови според најавата на Фејсбук настанот 40 домашни артисти и музичари ќе бидат задолжени да ги забавуваат граѓаните на најавената голема прослава.

Скопје, Куманово, Велес, Кавадарци , Кичево Прилеп, Охрид, Битола Тетово, Кочани, Гостивар, Струга, Гевгелија, Струмица се градовите во кои ќе се слави.

Скопјани во градски парк ќе ги забавуваат Кирил Џајковски, Архангел, Këpurdhat.

Повеќе детали читајте на Фејсбук повикот.

Можеби ќе ве интересира

Ги враќаат имотите на Словенците и Македонците, но не и на Србите

Ги враќаат имотите на Словенците и Македонците, но не и на Србите

Пивоваров: УБК не ја завршила работата како што треба за да се спречи бегството

Пивоваров: УБК не ја завршила работата како што треба за да се спречи бегството

Груевски не е веќе во Унгарија?

Груевски не е веќе во Унгарија?

Груевски може да основа партија ВМРО надвор од границите на Македонија?

Груевски може да основа партија ВМРО надвор од границите на Македонија?

Влегол во продавница, а крадци му го украле автомобилот

Влегол во продавница, а крадци му го украле автомобилот

Струмица екстремно загадена

Струмица екстремно загадена

Стоилковски: Заев на два пати ја обвини Унгарија дека киднапирала македонски граѓанин

Стоилковски: Заев на два пати ја обвини Унгарија дека киднапирала македонски граѓанин

Заев поддржува амнестија - но за кого?

Заев поддржува амнестија - но за кого?

И Кумановци сакаат чист воздух

И Кумановци сакаат чист воздух