16 Декември, 2018
0.3080
    ALK 8197.71    -1.16%     FERS 67900    0%     GRNT 800.16    -2.3%     KMB 5024.07    -0.79%     MPT 46679.54    -1.73%     MTUR 4900    0%     OHB 6517    -0.43%     OILK 6000    0%     OKTA 4350    0%     RMDEN12 97.3    0.31%     RMDEN15 96.8    -0.41%     RMDEN16 97    0%     SBT 1950    8.22%     SOLN 170    0%     STB 1281.65    -0.63%     TEL 299.58    -0.14%     TNB 14180    -0.14%     TTK 1270    -0.78%     ZLRB 6170    311.33%

За Горан

Објавено во: Стил 05 Декември, 2018

Пред неколку години, ме исконтактира една моја блиска пријателка, режисер. Ми рече дека Унко е назад во Скопје, работи на претстава и му треба костимограф, заглавиле.

Му го дала мојот број да ме побара. Се испопотресов, сега го паметам чувството на ладна пот и морници на идејата дека одам на интервју за соработка со можеби најголемиот театарски режисер кому сум му се восхитувала бескрајно многу пати.

На дента на средбата, со промислен избор на тоа што да облечам, го запознав тивкиот великан што под зелените џемпери и сериозниот говор, понатаму испадна дека е и еден од најшармантните мажи што сум ги запознала во животот. Ми објасни за што станува збор, и дека е текст на Горан Стефановски, Огнени Јазици. Јас дојдов подоцна, процесот веќе беше почнат, екипата беше за мене совршена, а како патетично заљубена жена во театарот, атмосферата бескрајно магична. Ќе ги исклучам на страна сите негативни фактори овој пат, се заради една средба која ми промени се.

Целата колумна на Ивана Кнез читајте ја на ЖЕНСКИ МАГАЗИН ТУКА.

Можеби ќе ве интересира

Како Скопјанецот Стојче се богати од билка која ја донеле нашите предци во времето на Александар Македонски

Како Скопјанецот Стојче се богати од билка која ја донеле нашите предци во времето на Александар Македонски

(ВИДЕО) КОГА НАДЕЖТА Е ПОСИЛНА ОД БОЛЕСТА: Ова девојче прави неверојатни цртежи

(ВИДЕО) КОГА НАДЕЖТА Е ПОСИЛНА ОД БОЛЕСТА: Ова девојче прави неверојатни цртежи

(ФОТО) На кого личи Илина: Сара Мејс конечно ја покажа ќерка си

(ФОТО) На кого личи Илина: Сара Мејс конечно ја покажа ќерка си

(ВИДЕО) БОЖИЌНАТА РЕКЛАМА НА ХИТРОУ: Кадифените мечки повторно се тука

(ВИДЕО) БОЖИЌНАТА РЕКЛАМА НА ХИТРОУ: Кадифените мечки повторно се тука

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

(ФОТО) ИЗБЕГАЈТЕ ОД ДОМА: Градови кои се магични за дочек на Новата година

Давид од Куманово директно од Фиџи открива како е да се живее таму

Давид од Куманово директно од Фиџи открива како е да се живее таму

(ФОТО) Еве на кого личи пејачката: Ова се мајката и сестрата на Елена Ристеска

(ФОТО) Еве на кого личи пејачката: Ова се мајката и сестрата на Елена Ристеска

Бесплатни новогодишни концерти во регионот: Најлудо во Дубровник, Будва и Пореч

Бесплатни новогодишни концерти во регионот: Најлудо во Дубровник, Будва и Пореч

Ќе се женам: Љубовната приказна на Александар Белов

Ќе се женам: Љубовната приказна на Александар Белов