21 Јули, 2019
0.0282

Заев ги објави имињата на Албанците кои ги предложил за претседателски кандидати

Објавено во: Македонија 15 Април, 2019

Аналитичарот Алберт Муслиу, градоначалниката на Тетово, Теута Арифи, и бизнисменот Имер Семани се имињата на Албанците кои премиерот Зоран Заев ги предложил како едни од номинираните кои би можеле да добијат поддршка од СДСМ и владината коалиција да бидат кандидати за претседател на Македонија кога се уште на површина не исплива изборот на Стево Пендаровски.

Ова денеска го откри Заев во емисијата „Клик Плус“ на ТВ21. На дебатата беше присутен споменатиот Муслиу па и самиот беше изненаден што тој самиот се нашол во комбинација да биде предложен.

Тој рече дека на изборот на Пендаровски како конечен избор за поддршка влијаеле ДУИ и другите албански партии во владината коалиција, а доколку се прашувал исклучиво тој и СДСМ најверојатно би биле предложени некој од вицепремиерите Оливер Спасовски или Радмила Шекеринска.

Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: МВР не знае каде е Јанева - Запленет глисер во „Рекет“

ФОКУС НА ДЕНОТ: МВР не знае каде е Јанева - Запленет глисер во „Рекет“

(ФОТО) Тешка сообраќајна незгода после аеродромот во Охрид: Има повредени

(ФОТО) Тешка сообраќајна незгода после аеродромот во Охрид: Има повредени

(ВИДЕО) Пожар пеплоса објект на Машката плажа во Струга

(ВИДЕО) Пожар пеплоса објект на Машката плажа во Струга

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш: Има и починат

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш: Има и починат

Спасовски:МВР нема обврска да знае каде е Јанева, без налог од суд или обвинител

Спасовски:МВР нема обврска да знае каде е Јанева, без налог од суд или обвинител

МИЦКОСКИ: Заев практично го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, да нема СЈО, да се формира ново обвинителство

МИЦКОСКИ: Заев практично го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, да нема СЈО, да се формира ново обвинителство

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Маж починал од струен удар

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Маж починал од струен удар

(ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“

(ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“

ВИКЕНД БРИФ: Запленети луксузни возила - Пендаровски не остварил средба со Мицкоски

ВИКЕНД БРИФ: Запленети луксузни возила - Пендаровски не остварил средба со Мицкоски