16 Јули, 2019
0.0246

Зеница погодена од силно невреме: гром усмртил маж на лице место

Објавено во: Балкан 23 Јуни, 2019

39 годишен маж од Зеница загинал на лице место кога гром го удрил во местото Краљевина.

Трагедијата се случила денес додека тој се наоѓал на трактор со неговиот татко, брат и двајца соседи.

Инаку, силна бура и дождови проследени со грмотевици и громови веќе неколку дена го тресат цел регион, а во Хрватска е повредено и едно лице во пожар кој од удар на гром избил на кровот на куќа.

Можеби ќе ве интересира

ГРЦИТЕ НА ГОТОВС: Ново невреме ќе ги погоди овие делови

ГРЦИТЕ НА ГОТОВС: Ново невреме ќе ги погоди овие делови

Германски министер отиде на Косово да бара негователи

Германски министер отиде на Косово да бара негователи

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Над 3.500 молњи во Грција - се очекува нова бура

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Какви договори ќе потпишат Макрон и Вучиќ?

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Вучиќ: Со цело срце ја прифаќам идејата на Заев кажана пред руските комичари

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Може ли Макрон „да го притисне“ дијалогот меѓу Белград и Приштина?

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Ципрас: На СИРИЗА и е потребна транформација

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Макрон доаѓа во посета на Белград, а Вучиќ за него има неколку подароци

Арапите инвестираат во уште една балканска земја

Арапите инвестираат во уште една балканска земја