18 Јули, 2018
0.3802
    ALK 8022.86    0.07%     GRNT 805    -1.97%     KMB 5100.28    0.85%     MPT 43389.66    0.94%     OKTA 4301    -0.83%     RMDEN09 98    2.22%     RMDEN16 95    0%     RMDEN17 95.95    0.05%     STIL 129.42    1.91%     TIKV 157    2.61%     TKVS 4650    0%     TNB 13700    -2.14%     TPLF 1089    9.98%     TTK 992.73    1.11%     UNI 2400    1.95%     ZILU 250    5.49%

ЗОРИЦА ПОПОВСКА: ТРЕБА ДА СКОКНЕШ ЗА ДА УСПЕЕШ

Објавено во: Стил 19 Јуни, 2018

Секој си го знае патувањето на кое е. Кај си слаб, кај си силен, што можеш да зајакнеш, кој е твојот следен чекор? Генерално областа која ја јакнеме е справување со старите стравови. Ова не држи заробени во мали просечни животи, живот на стагнација на секое поле и пауза во прогресот, кој води кон уште поголеми стравови. Ова е особено изразено кај жените.

Зорица Поповска e oсновач на Сенсум Тренинг и Коучинг. Последните години работи како тренер и коуч со компании и поединци. Примарен фокус на нејзината работа е развој на личното лидерство, поддршка на личниот и професионален развој преку откривање и реализирање на скриениот потенцијал на поединците и тимовите.

Интересни приказни и искуства од својата работа,  таа сподели во интервјуто за Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Кралски третман од Борко за малиот наследник

(ФОТО) Кралски третман од Борко за малиот наследник

ИМА ОСУМ ГОДИНИ И ТРОЈНО ПОВЕЌЕ ПЕХАРИ: Запознајте го Петар, македонскиот шампион во картинг

ИМА ОСУМ ГОДИНИ И ТРОЈНО ПОВЕЌЕ ПЕХАРИ: Запознајте го Петар, македонскиот шампион во картинг

„Пуси Рајот“ доби максимална казна затвор за упадот на финалето

„Пуси Рајот“ доби максимална казна затвор за упадот на финалето

Лудница во Торино, Роналдо делеше автограми

Лудница во Торино, Роналдо делеше автограми

Познати казните со кои ќе се соочат натрапниците кои го прекинаа финалето

Познати казните со кои ќе се соочат натрапниците кои го прекинаа финалето

Разбира 7 јазици, мајка е на 2 деца, фудбалот ѝ е слабост: Која е Колинда Грабар-Китаровиќ?

Разбира 7 јазици, мајка е на 2 деца, фудбалот ѝ е слабост: Која е Колинда Грабар-Китаровиќ?

Што го одбележа Светското првенство: Од Мбапе и Нејмар до ВАР и Путин

Што го одбележа Светското првенство: Од Мбапе и Нејмар до ВАР и Путин

ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Основци направија изум кој ќе го спаси светот

ЗА ШТО СЕ РАБОТИ: Основци направија изум кој ќе го спаси светот

Заборавете на Санторини: На овој остров ќе најдете плажи какви досега не сте виделе во цела Грција

Заборавете на Санторини: На овој остров ќе најдете плажи какви досега не сте виделе во цела Грција