17 Мај, 2022
0.0269

Зошто полицијата го пребарува Големиот воен остров: Има ли нови детали за потрагата по Матеј Периш?

Објавено во: Балкан 27 Јануари, 2022

Министерството за внатрешни работи на Србија излезе со соопштение и фотографии на кои се гледа како припадниците на Полициската бригада, Полициската канцеларија за безбедност на реките и Управата за криминалистичка полиција го пребаруваат големиот воен остров.

Српската полиција ја продолжи интензивната потрага по исчезнатиот Матеј Периш од Сплит. Потрагата трае со недели, откако Матеј исчезна ноќта на 30 и 31 декември.

Министерството за внатрешни работи на Србија излезе со соопштение и фотографии на кои се гледа како припадници на Полициската бригада, Полициската канцеларија за безбедност на реките и Управата за криминалистичка полиција го пребаруваат островот. Островот се бараше во последните 48 часа.

Во Белград падна снег, но ниту тоа не ја попречи потрагата, бидејќи според српската полиција полицијата е максимално ангажирана и не се откажува од потрагата по Периш. Во претресот се вклучени и полициски службеници од Панчево, Смедерево и Пожаревац. Исто така, преку Интерпол српската полиција ги известила и полициите на околните земји, јавува „RTL.hr“.

Српската полиција ги реконструирала движењата на Периш, а сигналот на неговиот мобилен телефон последен пат бил фатен во близина на големиот воен остров, на вливот на Сава и Дунав.

FOTO: Принтскрин RTL. HR


Можеби ќе ве интересира

„ПУТИН ЌЕ НÈ НАПАДЕ“- Земја- членка на НАТО во страв

„ПУТИН ЌЕ НÈ НАПАДЕ“- Земја- членка на НАТО во страв

МОРНИЧАВАТА ЗАКАНА ИСПРАТЕНА ДО УЧИЛИШТАТА ВО БЕЛГРАД Е КОПИЈА - таа е многу посериозна отколку што се мислеше, еве кој масовен убиец ја користел

МОРНИЧАВАТА ЗАКАНА ИСПРАТЕНА ДО УЧИЛИШТАТА ВО БЕЛГРАД Е КОПИЈА - таа е многу посериозна отколку што се мислеше, еве кој масовен убиец ја користел

ЕРДОГАН РЕЧЕ-„НЕМА ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ФИНСКА И ШВЕДСКА ВО НАТО“: „Тие се легло на терористи, нека не се мачат да доаѓаат во Турција да не убедуваат“

ЕРДОГАН РЕЧЕ-„НЕМА ЗЕЛЕНО СВЕТЛО ЗА ФИНСКА И ШВЕДСКА ВО НАТО“: „Тие се легло на терористи, нека не се мачат да доаѓаат во Турција да не убедуваат“

ПОЛЈАЦИ ТАЈНО ЈА СНИМАЛЕ ФАБРИКАТА ЗА ОРУЖЈЕ ВО ЧАЧАК, ПА ИЗБЕГАЛЕ - безбедњаци велат: Ова не е наивно

ПОЛЈАЦИ ТАЈНО ЈА СНИМАЛЕ ФАБРИКАТА ЗА ОРУЖЈЕ ВО ЧАЧАК, ПА ИЗБЕГАЛЕ - безбедњаци велат: Ова не е наивно

Српскиот претседател Вучиќ наесен очекува нов конфликт

Српскиот претседател Вучиќ наесен очекува нов конфликт

Курти се жали и бара Западот да го опомене Белград

Курти се жали и бара Западот да го опомене Белград

(ФОТО) Во Сараево се урна купола на џамија

(ФОТО) Во Сараево се урна купола на џамија

ЗА УЖАСОТ ВО БЕЛГРАД: Прво го полеала со киселина, а потоа детето го фрлила од зградата

ЗА УЖАСОТ ВО БЕЛГРАД: Прво го полеала со киселина, а потоа детето го фрлила од зградата

Земјотреси ги стресоа Албанија и Србија

Земјотреси ги стресоа Албанија и Србија