24 Октомври, 2016
1.4982
    ADIN 453    9.95%     ALK 5482.09    0.69%     BESK 8680    2.61%     ICNF 5    -75%     KMB 2756.72    0.08%     MKSD 140    19.66%     MPT 25000    0.78%     MTUR 3386.71    -0.58%     NEME 1250    0%     OHB 3820    0.08%     PPIV 31999.65    -1.24%     REPL 42000    -0.88%     RMDEN15 92.5    0%     RZLV 16    6.67%     RZUS 80.98    1.22%     SOLN 308    14.07%     SPAZ 11498    0%     STB 635.22    2.16%     STIL 63.44    1.63%     TEL 264.6    -2.07%     TNB 7749    0.1%     USJE 22601    5.12%
Имотот на СФРЈ ќе се продава на тендер, дел од колачот чека и Македонија

Имотот на СФРЈ ќе се продава на тендер, дел од колачот чека и Македонија

ИНТЕРВЈУ Левица: 11 декември е можност за промена на курсот и тонењето во живата песок

ИНТЕРВЈУ Левица: 11 декември е можност за промена на курсот и тонењето во живата песок

Samsung открива кој е виновен за аферата со Galaxy Note 7

Samsung открива кој е виновен за аферата со Galaxy Note 7

Каде Грците ги селат фирмите?

Каде Грците ги селат фирмите?

Кои ИТ занимања догодина ќе бидат најбарани?

Кои ИТ занимања догодина ќе бидат најбарани?

(ВИДЕО) ТРГНАЛЕ ВО КАЗИНО, СЕ СУДРИЛЕ СО КАМИОН: 13 мртви, 31 повредени во Калифорнија

(ВИДЕО) ТРГНАЛЕ ВО КАЗИНО, СЕ СУДРИЛЕ СО КАМИОН: 13 мртви, 31 повредени во Калифорнија

Стара југословенска банкнота, ако ја чувате може од неа да заработите

Стара југословенска банкнота, ако ја чувате може од неа да заработите

АУДИ: ПРЕВЗЕМЕТЕ БЕСПЛАТНИ 50 EUR и тргувајте со акциите на автомобилскиот гигант

АУДИ: ПРЕВЗЕМЕТЕ БЕСПЛАТНИ 50 EUR и тргувајте со акциите на автомобилскиот гигант

ИНТЕРВЈУ, ДУШКО МЛЕКАРОТ ОД ГЕРМАНИЈА: Барам СЈО да ги објави моите снимки како бев наместен и толчен!

ИНТЕРВЈУ, ДУШКО МЛЕКАРОТ ОД ГЕРМАНИЈА: Барам СЈО да ги објави моите снимки како бев наместен и толчен!

Најнови вести

Имотот на СФРЈ ќе се продава на тендер, дел од колачот чека и Македонија

24 Октомври, 2016

Имотот на поранешна Југославија, чија вредност пред 10 години била проценета на 42 милиони долари, ќе бидат продадени на меѓународни тендери.Од вкупно 123 недвижности, земјите наследнички до сега поделиле 72, а нераспределени останале уште 51. Поголе

Кој губи повеќе од Брегзит, ЕУ или Британија?

Кој губи повеќе од Брегзит, ЕУ или Британија?

Какво време ќе имаме неделава, можни ли се врнежи од снег?

Какво време ќе имаме неделава, можни ли се врнежи од снег?

Соботка: Да спречиме дезинтеграција на интегрирана Европа

Соботка: Да спречиме дезинтеграција на интегрирана Европа

ИНТЕРВЈУ Левица: 11 декември е можност за промена на курсот и тонењето во живата песок

ИНТЕРВЈУ Левица: 11 декември е можност за промена на курсот и тонењето во живата песок

Samsung открива кој е виновен за аферата со Galaxy Note 7

Samsung открива кој е виновен за аферата со Galaxy Note 7