21 Февруари, 2018
0.3047
    ALK 7801.99    -1.64%     BESK 10275    -3%     GRNT 810    -0.06%     KMB 3389.73    -0.22%     MERM 800    -20%     MPT 29500.63    0%     OKTA 3620    0.56%     RMDEN16 94.9    0.11%     RZUS 139    3.73%     SBT 2041    -2.86%     STB 940.85    0.03%     STIL 139.03    -4.1%     TETE 2286.67    2.27%     TKVS 3110    2.98%     TNB 13581.59    -0.42%     TPLF 1649.9    1.35%     TTK 947    -2.97%     UNI 2050    0%

Финансии

Интервју Маја Штериева, Комерцијална банка: Нема атрактивни проекти за кредитирање, затоа банките купуваат благајнички записи!

Интервју Маја Штериева, Комерцијална банка: Нема атрактивни проекти за кредитирање, затоа банките купуваат благајнички записи!

15 Февруари, 2013

КХВ ќе добие нов софтвер за супервизија

КХВ ќе добие нов софтвер за супервизија

14 Февруари, 2013

Азески: Ќе предложиме закони за поттикнување на инвестициите

Азески: Ќе предложиме закони за поттикнување на инвестициите

13 Февруари, 2013

Квартален извештај за извршување на буџетот на општина Центар

Квартален извештај за извршување на буџетот на општина Центар

13 Февруари, 2013

НБРМ: Намалени нефункционалните кредити

НБРМ: Намалени нефункционалните кредити

13 Февруари, 2013

Штедачи од „Тат“ на протест пред Основен Суд-Битола

Штедачи од „Тат“ на протест пред Основен Суд-Битола

13 Февруари, 2013

27 компании правеле малверзации со средства на ПИОМ

27 компании правеле малверзации со средства на ПИОМ

13 Февруари, 2013

ПИОМ, УЈП и Финансиска полиција ќе ги следат компаниите во кои државата има акции

ПИОМ, УЈП и Финансиска полиција ќе ги следат компаниите во кои државата има акции

13 Февруари, 2013

Блокирани се една третина од фирмите во државата!

Блокирани се една третина од фирмите во државата!

13 Февруари, 2013

Елизабета Чингаровска избрана за претседател на Комисијата за хартии од вредност

Елизабета Чингаровска избрана за претседател на Комисијата за хартии од вредност

12 Февруари, 2013

Еуростат: Данците со 25 евра на час најплатени во ЕУ, Македонецот работи за само 2,5 евра

Еуростат: Данците со 25 евра на час најплатени во ЕУ, Македонецот работи за само 2,5 евра

11 Февруари, 2013

Општините учат како да управуваат со финансите и внатрешната контрола

Општините учат како да управуваат со финансите и внатрешната контрола

08 Февруари, 2013

Ставрески: Нема да има корекција на даноците

Ставрески: Нема да има корекција на даноците

07 Февруари, 2013

Стасаа ветените 250 милиони евра од Дојче Банка

Стасаа ветените 250 милиони евра од Дојче Банка

07 Февруари, 2013

Таки Фити: Македонија ќе се соочи со зголемување даноци

Таки Фити: Македонија ќе се соочи со зголемување даноци

06 Февруари, 2013

Владата вчера се задолжи со 132 милиони евра, а денес се раздолжи со 134 милиони евра

Владата вчера се задолжи со 132 милиони евра, а денес се раздолжи со 134 милиони евра

06 Февруари, 2013

Денeс задолжување, утре раздолжување, решение или краткорочен излез од беспарицата!

Денeс задолжување, утре раздолжување, решение или краткорочен излез од беспарицата!

05 Февруари, 2013

Абдулменаф Беџети: Задолжувањата се ближат кон критична кота!

Абдулменаф Беџети: Задолжувањата се ближат кон критична кота!

03 Февруари, 2013