24 Јануари, 2018
0.5142
    ALK 7707.16    0.11%     BESK 9518    -4.73%     FERS 56000    0%     GRNT 830    0%     KMB 3080.48    -1.77%     MPT 28856.12    -0.18%     PPIV 37500    0%     RMDEN13 96    0%     RMDEN16 94.5    0%     SBT 2080    2.97%     STBP 600    0%     STIL 149.79    -2.73%     TEL 284.57    0.55%     TIKV 153    0%     TTK 973.78    2.5%     UNI 1999.2    -0.04%     VITA 7562    7.08%

Свет

Неверојатен експеримент: Јапонија отвора 600.000 нови работни места

Неверојатен експеримент: Јапонија отвора 600.000 нови работни места

12 Јануари, 2013

Дали Кина треба да биде спасител на еврото?!

Дали Кина треба да биде спасител на еврото?!

11 Јануари, 2013

Нема криза за Форд-вработува нови 2200 луѓе

Нема криза за Форд-вработува нови 2200 луѓе

11 Јануари, 2013

Половина од произведената храна завршува во депонија!

Половина од произведената храна завршува во депонија!

11 Јануари, 2013

Во ЕУ има над 700 илјади слободни работни места

Во ЕУ има над 700 илјади слободни работни места

11 Јануари, 2013

Се помалку фалсификувани евра

Се помалку фалсификувани евра

11 Јануари, 2013

Во Чешка најтешко се добива државјанство

Во Чешка најтешко се добива државјанство

11 Јануари, 2013

Намалени трошоците за задолжувањата на Шпанија и Италија

Намалени трошоците за задолжувањата на Шпанија и Италија

11 Јануари, 2013

Линкедин стигна до 200 милиони корисници

Линкедин стигна до 200 милиони корисници

11 Јануари, 2013

БМВ со рекордна продажба на возила во 2012 година

БМВ со рекордна продажба на возила во 2012 година

11 Јануари, 2013

Романската авиокомпанија Блу Ер во финансиски проблеми

Романската авиокомпанија Блу Ер во финансиски проблеми

11 Јануари, 2013

Ворен Бафет: Јакнат американските банки, најлошото помина

Ворен Бафет: Јакнат американските банки, најлошото помина

10 Јануари, 2013

Кипар бара солидарност, ЕУ ја одложува помошта

Кипар бара солидарност, ЕУ ја одложува помошта

10 Јануари, 2013

Стандард енд Пурс : Еврозоната финансиски се стабилизира?!

Стандард енд Пурс : Еврозоната финансиски се стабилизира?!

10 Јануари, 2013

Дизелот го скрати животот во градовите, најлошо во Букурешт

Дизелот го скрати животот во градовите, најлошо во Букурешт

10 Јануари, 2013

LG почна со продажба на OLED

LG почна со продажба на OLED

10 Јануари, 2013

Паѓаат акциите на американскиот производител на Боинг

Паѓаат акциите на американскиот производител на Боинг

10 Јануари, 2013

Пежо Ситроен бележи пад на продажбата

Пежо Ситроен бележи пад на продажбата

10 Јануари, 2013