16 Јули, 2019
0.0216

10 најпривлечни земји за пензионерски живот!

Објавено во: Стил 06 Јануари, 2013

Со своите ниски трошоци на живот, блага клима и ниските цени на недвижностите, Еквадор веќе петта година по ред е избран за најдобра дестинација за пензионерски живот на Американците и Канаѓаните. Во редовното годишно истражување порталот „IternationalLiving“,  Еквадор по петти пат доби највисоки оценки во оваа категорија. На второ место е Панама, по што како најдобри земји за живот на пензионерите се наведуваат Малезија, Мексико и Коста Рика. „Мислам дека пресудна е комбинацијата на гостопримството, пријатна клима, ниски цена на имоти и релативната близина на САД", изјави уредникот на порталот Дан Прешер. Истражувањето се  темели врз следниве фактори: трошоци на живот, клима, цените на недвижностите, здравствена заштита, можоста за интеграција на пензионерите во секојдневието како и начини на забава и посебни поволности за пензионерите. Десетте најатрактивните земји за пензионерски живот ги вклучуваат и Уругвај, Колумбија, Шпанија, Тајланд и Малта.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Илјадници евра само за едно појавување: Колку чини облеката на Боки 13?

(ФОТО) Илјадници евра само за едно појавување: Колку чини облеката на Боки 13?

Москино го претстави најновиот парфем за мажи

Москино го претстави најновиот парфем за мажи

(ФОТО) Како изгледа најубавото сместување на Малдивите?

(ФОТО) Како изгледа најубавото сместување на Малдивите?

(ФОТО) Најдобри дестинации за жените кои уживаат да патуваат сами

(ФОТО) Најдобри дестинации за жените кои уживаат да патуваат сами

АНДРЕЈ КЛИНЧАРОВ: Не сакам екстра материјал да ми се плетка низ нозе

АНДРЕЈ КЛИНЧАРОВ: Не сакам екстра материјал да ми се плетка низ нозе

МОДНА КРИТИКА- Никола Димитров води пред Пендаровски и Адеми

МОДНА КРИТИКА- Никола Димитров води пред Пендаровски и Адеми

Зошто богатите луѓе не се среќни?

Зошто богатите луѓе не се среќни?

(ФОТО) Најдобро облечени мажи за 2019 година

(ФОТО) Најдобро облечени мажи за 2019 година

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА ИНВЕСТИРА ВО НОЛЕ: Почетоците на Ѓоковиќ не биле лесни

(ВИДЕО) НИКОЈ НЕ САКАЛ ДА ИНВЕСТИРА ВО НОЛЕ: Почетоците на Ѓоковиќ не биле лесни