19 Јуни, 2019
0.0188

10 работи што можеби не сте ги знаеле за PewDiePie

Објавено во: Стил 10 Октомври, 2018

Ретко постои некој што нема слушнато за него, тој е најпознатиот и најгледаниот светски јутјубер. Тој е „виновникот“ кој покажа и докажа дека Јутјубот може да биде професија. Во продолжение следуваат неколку факти што можеби не сте ги знаеле за него.

#1 Неговото вистинско име е Felix Arvid Ulf Kjellbergи е роден во Гетеборг, Шведска.

#2 Се откажал од факултетот за да се посвети на неговата Јутјуб кариера.

#3 Еден ден се запрашал дали би било смешно да убие пита со ласер, па оттаму му дошла и инспирацијата за името.

Целиот текст читајте го на Хаштаг.мк овде.

Можеби ќе ве интересира

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Не сме свесни колку многу се корисни: зошто праските треба да ги конзумираме овој период

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

Сиде за семејства, Аланија за млади: Кои се најпопуларните плажи во Анталија

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Владо Георгиев, Лозано, Самарџиќ направија џумбуш на свадба во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ГАЛЕРИЈА) Фантастичен концерт: Здравко Чолиќ ја прскаше со вода публиката во Скопје

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

(ФОТО) Копија на мајка си: Ќерката на Амернис Нокшиќи наполни 13 години

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Селебрити ту би

Селебрити ту би

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

Oва се градови каде се исплати да заминете на одмор

По 53 дена во болница, насмевка кај родителите на Искра

По 53 дена во болница, насмевка кај родителите на Искра