14 Ноември, 2019
0.0206

18 Години криел дрога во носот: Случај прв од ваков вид

Објавено во: Стил 02 Ноември, 2019

Пакетчето со марихуана или поточно балонот со марихуана бил изваден од нос на маж од Австралија, 18 години откако го криумчарел во затвор.

„Ние ја ставаме крпата во мало тенџере, ја наполнивме со ладна вода и ставаме вреќа чај во неа, оставајќи ја една до пет минути додека бојата не беше совршена“.

Лекарите го опишаа овој случај како прв од ваков вид. Според тимот што известувал за случајот во британскиот медицински журнал, мажот имал марихуана завиткана во балон од неговата девојка која го посетила во затвор.

Тој го ставил во десната ноздра за да избегне да биде забележан од стражарите, но тој не бил во можност да го извлече подоцна бидејќи балончето било вметнато подлабоко во носната празнина. Иако страдал од хронична инфекција на синусите и симптоми на затнат нос, човекот верувал дека го исшмркал балонот.

Повеќе од сторијата може да се прочита од Машки Магазин.


Можеби ќе ве интересира

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

ЗА НЕГО НЕМА ЛЕК, САМО ТЕРАПИЈА: Како да препознаете дека имате дијабетес

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Наша репортажа: Неколку работи за авантуристите и оние кои очекуваат повеќе од Санторини (II дел)

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

Скопје е загаден од луѓе: Искрен муабет со Биба Додева 13 Ноември, 2019

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

(ФОТО) Првата дама впечатлива во Кенија: Розова боја за сензуална романтичност

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Храбрите жени гордо го носат светот во своите гради: Интервју со трите главни актерки од „Врба“, Камка, Сара и Наталија

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Лекарите со совети: најефикасни против загадениот воздух се овие маски

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Мојата симпатија е поубава од твојата!

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Хрватите најмногу очекуваат, најмалку Македонците: Задоволни со 565 евра плата

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни

Новинарката Билјана Секуловска со необично хоби: Предметите ги сликам за да не бидат депресивни