10 Декември, 2018
0.3247
    ALK 8149.06    0.8%     GRNT 810.87    1.36%     KMB 4932.79    2.35%     MPT 46443.88    0.75%     MTUR 4850    -0.58%     MZPU 607    0%     OHB 6545.4    1.52%     PTRS 3075    0%     RMDEN16 97    1.04%     RMDEN17 96.5    0%     RZLV 68    0%     SBT 1802    -7.59%     STB 1278.3    1.18%     STIL 121    0.83%     TEL 295    0%     TNB 13999.97    0%     TTK 1233    -0.91%

20 типови луѓе што ги среќаваме на Фејсбук

Објавено во: Стил 09 Октомври, 2018

Неколку ликови кои се појавуваат на Фејсбук и поради кои бегаме на Инстаграм…

Шпионот – никогаш не постира ништо ниту, пак, коментира на постовите на другите, но затоа чита и знае сѐ.

Насмеаните – никогаш не коментираат нешто конкретно, постојано ставаат стикери со LOL, LMAO или ROFL.

Популарните – имаат 4932 пријатели без никаква особена причина.

Играчите –  со години се „навлечени“ на Candy Crush Saga, ова е сосем доволно да се каже за нив.

Родителите – постојано следат сѐ, секој таг и секој чекор – затоа бегаме на Инстаграм.

Тетките – секогаш знаат да напишат коментар од кој се срамиме – и заради нив бегаме на Инстаграм.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ФОТО) Лепа Брена најпровокативна до сега

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ВИДЕО18+) ВЛЕГЛЕ ВО НАПУШТЕНА ВИЛА И ЗАТЕКНАЛЕ СТРАВИЧНА СЦЕНА: Ѕидовите откриле ужасни злосторства

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

(ФОТО) Каков е актерот Дритон Вејсели кога не е Талат од „Преспав“

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Знае да зборува 7 јазици и уредува блогови: Интервју со талентираниот Емрах Јусуфоски

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Ако мора некој да е прв, зошто да не си ти: Храбрата Менди Хичсон, прва жена воен пилот во Велика Британија

Митови или вистини

Митови или вистини

(ФОТО) ПРВИОТ ВЕРЕНИК Ѝ БЕШЕ КОЛЕГА: СИТЕ МАЖИ НА СЕВЕРИНА

(ФОТО) ПРВИОТ ВЕРЕНИК Ѝ БЕШЕ КОЛЕГА: СИТЕ МАЖИ НА СЕВЕРИНА

(ВИДЕО) ЖИРИТО ЗАНЕМЕ КОГА ОВА ДЕВОЈЧЕ ОТВОРИ УСТА: И вие ќе заплачете!

(ВИДЕО) ЖИРИТО ЗАНЕМЕ КОГА ОВА ДЕВОЈЧЕ ОТВОРИ УСТА: И вие ќе заплачете!

Религиозна и ненаметлива: Која беше првата сопруга на Никола Груевски

Религиозна и ненаметлива: Која беше првата сопруга на Никола Груевски