20 Февруари, 2019
0.3134
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

20 типови луѓе што ги среќаваме на Фејсбук

Објавено во: Стил 09 Октомври, 2018

Неколку ликови кои се појавуваат на Фејсбук и поради кои бегаме на Инстаграм…

Шпионот – никогаш не постира ништо ниту, пак, коментира на постовите на другите, но затоа чита и знае сѐ.

Насмеаните – никогаш не коментираат нешто конкретно, постојано ставаат стикери со LOL, LMAO или ROFL.

Популарните – имаат 4932 пријатели без никаква особена причина.

Играчите –  со години се „навлечени“ на Candy Crush Saga, ова е сосем доволно да се каже за нив.

Родителите – постојано следат сѐ, секој таг и секој чекор – затоа бегаме на Инстаграм.

Тетките – секогаш знаат да напишат коментар од кој се срамиме – и заради нив бегаме на Инстаграм.

Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Моето време и Твоето време

Моето време и Твоето време

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Ги презираше децата: Животната приказна на Карл Лагерфилд

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Мудра приказна: Не откривај си ја душата пред сите!

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Му позирале Катрин Данев и Миранда Кер: Женски Магазин на средба со Алесандро Капочиа, фотограф на Вог

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Цел живот ми кажуваа дека се движам и се однесувам како машко: Емотивно обраќање на Тамара

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Најголем ризик е да не ризикуваме: Интервју со д-р Жарко Костиќ, мотивациски говорник

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сакаш слобода? Заслужи ја!

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Сузана Турунџиева: Поради ќерките останав жива

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн

Ренесанса во Маврово: Се купуваат се повеќе карти онлајн