22 Август, 2019
0.0361

200 милиони ги видоа Илина и Мимоза: Приказната за фотографијата на видеобимот зад Тамара

Објавено во: Стил 18 Мај, 2019

Пресреќна сум што фотографијата фантатстично се вклопи во пораката на песната - биди горда со она што си! Не давај никој да ти ги сосече крилјата!, раскажува за „Женски Магазин“ Мимоза Петревска Георгиева, мајка на Илина (15) која има Даунов синдром

Исто како и во четврточното полуфинале, со овации беше проследен вечерашниот настап на Тамара Тодевска на Изборот за Песна на Евровизија во Тел Авив, Израел. Слушнавме уште една беспрекорна интерпретација на Proud.

Првпат на ова големо музичко натпреварување имаме концепт, разработена стратегија, приказна која успеваме да ја продадеме од почеток до крај. Текст кој носи конкретна порака и, за разлика од сите претходни години, ефективен сценски настап. 

Целиот текст на Женски магазин, овде

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО) Нуркачи: „Титаник“ бавно изчезнува во морското дно

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

(ВИДЕО+ФОТО) Двојничката на Катица Јанева со урнебесен статус: Биба Додева ги насмеа сите

Професорке прости ми

Професорке прости ми

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Свадба со ќерката како главна гостинка: Наташа Мерсовска се омажи во нетипична креација

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Се роди со 850 грама, по два месеци конечно е дома: Приказна за малиот херој Војдан

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци