14 Јули, 2024
0.0248

А1 Македонија со збогатено портфолио и нови опции за купување на дополнителни уреди за сите пост пејд корисници

Објавено во: Мои пари 24 Јуни, 2024

Добивај вести на Viber

*На рати

*Без камата

*Без кредит

*Во кое било време од договорот 


А1 Македонија, компанијата лидер во воведувањето иновативни и креативни понуди, оди чекор понатаму и воведува нов бенефит за сите пост пејд корисници кои сакаат дополнителен уред со што добиваат уште повеќе флексибилност и поголем избор.

Овој стратегиски потег на А1 македонија ја докажува посветеноста на компанијата да ги пресретне различните потреби на своите корисници и да помогне во задоволувањето на потребите за модерен животен стил.  

Со оваа новина, А1 Македонија овозможува широк избор на уреди со иновативен пристап за плаќање со цел овие производи да станат уште подостапни до А1 корисниците. Имено, сите пост пејд корисници на услугите на А1 од денеска, ја добиваат ексклузивната можност, во кое било време од времетраењето на постоечкиот договор да направат избор на понудените уреди, при тоа да ги добијат без камати, на 24 месечни рати на веќе постојната телекомуникациска сметка што секако го прави раководењето на домашниот буџет многу поедноставно и пристапно за корисниците.

“Најавуваме нова ера во понудата на А1 Македонија со што корисниците вистински ќе пронајдат се што им е потребно на едно место и тоа по најповолни услови за нив. Флексибилните опции за избор и набавка на дополнителен уред се нашиот влог за нашите корисници кои добиваат можност да го градат посакуваниот животен стил, а при тоа да не бидат оптоварени со дополнителни трошоци”, изјави Методија Мирчев, Главен извршен директор на А1 Македонија. 

Повеќе информации можете да најдете на www.a1.mk

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

ТАВ Аеродроми: Скопскиот аеродром го пречека првиот лет на авиокомпанијата AJet од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

ТАВ Аеродроми: Скопскиот аеродром го пречека првиот лет на авиокомпанијата AJet од аеродромот Сабиха Гокчен во Истанбул

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

@media: Иднината на пазарот за рекламирање

„Во пресрет на големиот настан по повод стогодишнината од Прилепска Пиварница“

„Во пресрет на големиот настан по повод стогодишнината од Прилепска Пиварница“

Бонус од 7% со American Express на бензинските станици ОКТА

Бонус од 7% со American Express на бензинските станици ОКТА

Халкбанк ја доби наградата „STP AWARD 2023“ од Комерцбанк

Халкбанк ја доби наградата „STP AWARD 2023“ од Комерцбанк

Божиновски часовници и накит одбројуваат незаборавни моменти на „Охридско лето“

Божиновски часовници и накит одбројуваат незаборавни моменти на „Охридско лето“

Инвестиција вредна над 4,5 милиони евра за нов производствен погон на рафинирано Кристал масло

Инвестиција вредна над 4,5 милиони евра за нов производствен погон на рафинирано Кристал масло

Одличен за топли летни денови - Грекос - грчки тип на јогурт

Одличен за топли летни денови - Грекос - грчки тип на јогурт

Лимитирано издание на Jazzmaster Face-2-Face III: Реинтерпретација на идејата за ротирачки дизајн на куќиште

Лимитирано издание на Jazzmaster Face-2-Face III: Реинтерпретација на идејата за ротирачки дизајн на куќиште