24 Март, 2019
0.3720
    ADIN 691    0%     ALK 8430.59    0.36%     GRNT 826.25    2.01%     KMB 5672.66    -0.24%     MKSD 211    -0.27%     MPOL 389    0%     MTUR 5030    -1.37%     RMDEN17 98    -0.28%     RZLE 18    -14.29%     STB 1180    -1.31%     STIL 112.87    -0.99%     UNI 2300.35    0%

Агата Кристи: Само луѓето кои ги сакаш може да ти го направат животот неподнослив

Објавено во: Стил 12 Март, 2019

Тајната на успехот е само во тоа да се движиш. Каење. Тоа е губење време. Кога од сопствено искуство дознавате што значи ужас, вооружени сте против се во животот.

Никогаш не прави ги сам оние работи, кои некој друг може да ги направи за тебе.   За се што сакате, мора да платите некоја цена. 

Младите мислат дека старите се будали, а старите знаат дека младите се будали. Никогаш не сакав новинари. Во сите свои книгу ги убивав. 

Една од најсреќните работи кои може да ни се случат во животот е среќно детство. Секој убиец е веројатно нечиј стар пријател. Добар совет скоро секогаш се игнорира, но тоа не е причина да не го споделиме. 

Идеален маж е археолог бидејќи колку постара е жената толку повеќе го интересира. Злото не е нешто надчовечко, тоа е нешто помало од човекот. Не признаваме навистина важни моменти во животот, се додека не биде прекасно. 

Сите гревови оставаат долги сенки. Жената заборава полесно од мажот, но таа и полесно се сеќава на она што го заборавила. 

Кога се во прашање големи суми пари, препорачливо е никому да не му верувате. Само луѓето кои ги сакаш, може да ти го направат животот неподнослив. 

Премногу е тенденциозно да му се препишува злото на Бог, кое човек го прави со своја слободна волја.  

Можеби ќе ве интересира

Сите жени на Никола Груевски

Сите жени на Никола Груевски

(ФОТО) Шекеринска и сопругот на концерт на Бреговиќ

(ФОТО) Шекеринска и сопругот на концерт на Бреговиќ

(ФОТО) Одамна си забранив било какво планирање: Васко од К-15 ужива со сопругата во Австралија

(ФОТО) Одамна си забранив било какво планирање: Васко од К-15 ужива со сопругата во Австралија

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

ПРАЗНИК СО МНОГУ ОБИЧАИ: Вистинската причина зошто денес се слават Младенци

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Децава се среќни само зашто работат: Приказната за „Амбрела“, првиот локал кој вработува лица со попреченост

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Кони Маркова: „Имав 12 години кога за прв пат почувствував страв и згрозеност“!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Не можев да бирам, ама среќна сум што те имам!

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Сакам да танцувам во спотовите на нашите пејачи: Интервју со Цако

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир

Пуштете го другиот да биде победник, а Вие имајте сопствен мир