27 Мај, 2022
0.0203

Агнеса Органџиева: Велигден за мене е најважен верски празник, го поминувам дома но, наоѓам време и за пријателите

Објавено во: Стил 23 Април, 2022

Ги празнуваме најголемите христијански празници. Велигденските. Празници во кои се сплотуваат семејствата. Празници кои не потсетуваат дека чуда во животот постојат.

Велигденски, овој петок сме во домот на Агнеса Органџиева. За Женски магазин, таа ни раскажа како ѝ поминуваат празниците, кој е задолжен за украсувањето по дома за Велигден, но и за боењето на велигденските јајца.


*Агнеса, ги празнуваме најубавите христијански празници. Како Вас ви поминува Велигден и какво значење има овој празник за тебе и твоето семејство?

-Велигден или Воскресение Христово за мене е најважниот верски празник. Како и секоја година го поминувам со моите две ќерки во домашен амбиент, и секогаш наоѓам време за моите пријатели, тоа е добро за нив и добро за мене бидејќи има многу наука што ни кажува дека колку повеќе сме поврзани со саканите и со заедницата во нашите животи, толку сме поздрави и посреќни. Тоа е важно во секое време од годината. Затоа никогаш немојте да бидете осамени на празниците. Ако нема привлечен собир на семејството или пријателите за да присуствувате, најдете настан во заедницата.

Целото празнично интервју прочитајте го на Женски магазин.

Можеби ќе ве интересира

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски