09 Август, 2022
0.0218

Алабаковски: Aко мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка

Објавено во: Македонија 04 Јули, 2022

Добивај вести на Viber

Пејачот Ламбе Алабаковски пееше и се обрати на протестот пред Владата. 

Тој запали лист хартија на кој пишуваше Преспански договор, Договор со Бугарија, француски предлог. Вели дека она што сега се случува со Македонија е фашизам. 

„Aко мојата дијагноза е пироман, вашата е предавничка“, рече пејачот. 

Веќе трет ден има протести и граѓаните бараат власта да го отфрли францускиот предлог, кој за нив е уцена од Бугарија. Против пејачот во тек е постапка поради палење на влезната врата на бугарскиот клуб во Битола. Алабаковски беше притворен, но потоа му го одземаа пасошот. Тој на протестот му се заблагодари на народот за поддршката. 

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Даночни реформи ќе треба да обезбедат 54 милиони евра, Бесими даде детали

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Даночни реформи ќе треба да обезбедат 54 милиони евра, Бесими даде детали

Има 1.233 позитивни, 284 реинфекции и 10 починати

Има 1.233 позитивни, 284 реинфекции и 10 починати

Петличковски кажа во кој случај би имало нови ковид рестриктивни мерки

Петличковски кажа во кој случај би имало нови ковид рестриктивни мерки

MAКЕДОНИЈА СЕ СЕЌАВА НА ЖРТВИТЕ ОД КАРПАЛАК: Двајца роднини загинаа во ист ден

MAКЕДОНИЈА СЕ СЕЌАВА НА ЖРТВИТЕ ОД КАРПАЛАК: Двајца роднини загинаа во ист ден

МАЈКАТА БАРА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПРЕЗЕМАТ МЕРКИ: Педофил од Тетово барал разголени фотографии од 12-годишно девојче

МАЈКАТА БАРА ИНСТИТУЦИИТЕ ДА ПРЕЗЕМАТ МЕРКИ: Педофил од Тетово барал разголени фотографии од 12-годишно девојче

Државјани на Македонија помагале косовци преку Драч да заминуваат за Италија

Државјани на Македонија помагале косовци преку Драч да заминуваат за Италија

На 93 години почина архитектот Петар Муличкоски, авторот на оригиналната зграда на Владата

На 93 години почина архитектот Петар Муличкоски, авторот на оригиналната зграда на Владата

(ВИДЕО) Се појави снимка на која се гледа како Ламбе го пали бугарскиот клуб во Битола

(ВИДЕО) Се појави снимка на која се гледа како Ламбе го пали бугарскиот клуб во Битола

Муареми поднесе кривични против Русковска, Трајчева и Јосифовска

Муареми поднесе кривични против Русковска, Трајчева и Јосифовска