21 Октомври, 2019
0.0163

Александар Ристовски- Принц: Фаталните жени ме инспирираат

Објавено во: Стил 02 Јули, 2019

Фатални жени или „Femme Fatale“ e новиот проект на познатиот музичар Александар Ристовски-Принц, кој ќе биде промовиран вечерва во летниот диско клуб „Епицентар“ во скопскиот Градски парк од 21 часот.

Принц и неговите соработници, музичарите Џоле Максимовски и Дино Милосављевиќ избраа пет уникатни жени: Сара Мејс, Илина Лазаревска, Светлана Јовановска, Тања Тас и Калина Велковска за да го прослават јубилејот, 25 години откако свират заедно. Интресно е што во бендот на својот татко, на клавијатури ќе биде и ќерката на Принц, Стефанија Ристовска, која има 14  години. 

„Тројца мажи сме, и баравме интересен начин како да го прославиме јубилејот. Се решивме за овие пет жени кои малку ќе не освежат. Женските артисти секогаш ме инспирирале, тие се покреативни и повеќе музика може да се напише за нив“, ни изјави Принц кој најавува интересна програма за утревечер. Целиот текст читајте го на Женски магазин тука.

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

(ФОТО) Мамев во диетата и пак ослабев 20 килограми: Наде Талевска непрепознатлива

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

Дино Мерлин за Нова Година со концерт на Плоштад Македонија

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

NOT AN EVENT го одбележа доаѓањето на Not a pErfumе superdose во стилот на Studio 54

Катаракта – што е и како се третира?

Катаракта – што е и како се третира?

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

На ТВ ми е релаксација, дома ми е весело: Искра Канзурова се врати пред камерите

Во име на Човекот, Амин

Во име на Човекот, Амин

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Што кажа Тоше во своето последно интервју...

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Шегите на сечија сметка не нѐ направија омразени: Интервју со Жаре од „1 на 1“ пред старот на новата сезона

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник

Ателје, радоста на сликањето: Целиот универзум преку очите на големиот уметник