23 Април, 2018
0.0819

Али Ахмети има бројач на пари во кабинетот?

Објавено во: Македонија 14 Јануари, 2018

Лидерот на ДУИ Али Ахмети во просторија за која се верува дека е неговиот кабине во партиското седиште во Мала Речица тетовско има машина за броење на пари сместена покрај работното биро. 

Оваа слика е направена непосредно по усвојување на законот за употреба на јазиците и на неа може да се забележи како Али Ахмети погледнува кон портретот на Адем Јашари кого албанската заедница го дожувува како свој херој. 

Сепак, апаратот за броење на пари кој е во позадина збуни многу луѓе, а истиот беше повод и за критики на социјалните мрежи, како и на опозициските албански медиуми.

Можеби ќе ве интересира

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Димитров и Коѕијас треба повторно да се сретнат во Виена

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Голема тепачка во скопско кафуле - Неколку повредени

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Систем за донирање за вишокот храна во Македонија

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Тешка сообраќајна несреќа на патот Прилеп - Градско

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Несогласувања во Владата: Десковска не се согласува за вакцините

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Извештајот на СЈО денеска пред собраниска комисија

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Милчин: Грција не преговара, Грција уценува

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Синот на Есма Реџепова ја демантира кражбата

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање

Паднаа остри критики за најавата на Филипче околу задолжителното вакцинирање