19 Август, 2019
0.0175

АНДРЕЈ КЛИНЧАРОВ: Не сакам екстра материјал да ми се плетка низ нозе

Објавено во: Стил 16 Јули, 2019

Специфичната убавина е негово силно оружје. Најпознатитот наш манекен не се грижи премногу како ќе го видиме на плажа, повеќе е под вода отколку на жешкиот песок.

Кога е лето, еден од најпознатите наши машки интернационални манекени, архитект, голем љубител на животни и авантурист, можете да го видите исклучиво на плажа. Дали тоа ќе биде на плажите во Португалија или пак во Шпанија сеедно, тој изгледа во топ форма. Магнет е за женските очи, па и тоа како низ годините научил со какви костими за капење може да биде во центар на внимание, дури и да не го сака тоа. Сепак, има неколку омилени “купаќи” во кои се чувствува пред се удобно.

- Модата се менува скоро секоја година па така и костимите за капење кои ми беа омилени пред две години денес не ми се во топ пет. Моментално имам неколку чивта кратки шорц костими кои пред се се доста функционални и повеќе се за на плажа отколку за во вода (без екстра додатоци, должина максимум над колено, добар материјал кој брзо се суши). 


Целиот текст прочитајте го на Машки магазин.

Можеби ќе ве интересира

Од љубов до омраза

Од љубов до омраза

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Добрината е единственото што останува по нас: Интервју со Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на Претседателот Стево Пендаровски

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не носам брендови за да не го оштетам семејниот буџет: Пендаровски за модата

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Не мешаа поради фризурите, мислеа дека сме една личност: Татјана Стојановска и Ирена Спировска за манекенските почетоци

Прелепотице, заедно сме

Прелепотице, заедно сме

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Шерувајте љубов, да отиде што подалеку: Заеднички проект на Ана Бунтеска, Дац и Митевски

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Ние сме женски тим во потрага по совршенство: Интервју со Соња Николовска, бренд менаџер на Био Доместик

Те сакам до небото

Те сакам до небото