05 Јуни, 2020
0.0426

Анталија без екстра трошоци, Халкидики од навика: Кои се најпродавани летни аранжмани кај нас

Објавено во: Стил 13 Јуни, 2019

Најмногу Халкидики во Грција, но и Анталија во Турција и годинава се најбарани летни аранжмани според домашните туристички агенции. Ако семејствата се одлучуваат за приватно сместување на Халкидики поради близината, навиката и најниската цена, младите избираат некој од грчките острови или Кушадаси во Турција со организиран автобуски превоз. Анталија и годинава, поради прифатливите цени, честите чартер летови и услугата сѐ вклучено се хит-семејна дестинација.

„Фибула“: Во Анталија не давате ни евро плус 

„Најпродавани аранжамни и оваа година ни се оние за Анталија. Имаме чартер летови секој понеделник, секој петок а од 20 јуни почнуваме со чартери и секој четврток. Постои можност да се направи аранжман од 6 ,7, 8, 10, 11 или 14 ноќи. Овие аранжмани се најпродавани затоа што за неполни час и половина сте во Анталија, а хотелите нудат многу добра цена, особено за семејствата со деца. Не само што е цената е привлечна, туку и услугата која што ја нудат хотелите на база на сѐ вклучено и ултра сѐ вклучено, а тоа значи дека сите оброци, ужини и пијалоци се вклучени во цената.


Целиот текст читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

ТУРУНЏИЕВА ЌЕ ВЕ НАСМЕЕ: Короната пуста да остане

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Чек да брцнам во ташнава: Кришум лаги

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Теона Стругар Митевска: Човекот се адаптира на секоја ситуација и тоа ме инспирира во новиот филм

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Се подбиваа со мене и ме пцуеа, но одам напред со главата горе: Љубовната приказна на Паула Купер Трајковски

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

Листата со резултати почнав да ја читам одоздола нагоре: Интервју со Илијана, добитник на стипендијата „Борис Трајковски“

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

За квалитетот се лепат и спонзори: Лозаноски по терк на светските ѕвезди

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Илина Арсова: Да знаев дека олку популарен се станувало со вљубување во јавна личност, не ќе се мачев толку со планините

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Ален Исламовиќ, пејачот на „Бјело дугме“: Коронавирусот кај нас трае три години, ама не е до пандемијата

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески

Играме игри без граници со децата, и можеме да не излеземе од дома: Искрено со Симон Трпчески