28 Мај, 2022
0.0240

Анталија: Бисерот на турската ревиера и рајот за туристите

Објавено во: Стил 26 Април, 2022

Провинцијата Анталија се наоѓа во југозападниот дел на Турција и има излез на Средоземното Море. Се нарекува и Турска ривиера поради прекрасните плажи и чистото и сино море. Сонцето таму е загарантирано скоро 300 дена во годината, а морето воодушевува.

Ја нарекуваат и центар на турската ривиера кој нуди многу можности за незаборавен одмор: од сместување во врвни хотели и одморалишта и капење во топлото море, до многу природни и историски атракции. Покраината, има свој уникатен сјај и атмосфера, која може да се почувствува само доколку ја посетите.

Анталија е една од главните места за одмор во Турција и им се допаѓа на сите и на млади и на возрасни. Семејствата со деца и луѓето кои само сакаат да се релаксираат ќе ги најдат вистинските плажи за да ги задоволат своите потреби. А доколку сте личност која бара повеќе акција, ќе најдете широк спектар на активности, во и надвор од водата, за да се забавувате.

Во последните децении многу се инвестираше во туризмот, а доказ за тоа е количината и луксузот на хотели и одморалишта.

Ова се само кратки информации, или накратко запознавање со преубавата Анталија, а вака се одвиваше нашето седумдневно незаборавно патување.

Целиот текст на Женски магазин. 

Можеби ќе ве интересира

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Постарата ќерка на Агнеса е матурантка: Гордата мајка покажа како изгледаше Вивиен (ФОТО)

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

Соња ве води во Дубаи: Едно ноќевање во единствениот хотел со 7 звезди во светот чини и по 24.000 долари

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски

СТАНА ТАТКО ПО ПЕТТИ ПАТ - Убавата Сезен му роди ќерка на Сефер Цаноски