23 Јули, 2019
0.0393

Арсовски: Неспособноста доведе да нема суштински реформи во државата

Објавено во: Македонија 16 Јуни, 2019

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски во интервју за Алсат истакна дека денеска е 29 години од основањето на ВМРО-ДПМНЕ односно 29 години работа за Република Македонија, 29 години на страната на граѓаните и штитењето на националните и држaвните интереси.

Тој во однос на датумот за преговори за членство на Македонија во ЕУ посочи дека ВМРО-ДПМНЕ секогаш лобира и апелира дека Република Македонија одамна го има заслужено да го добие датумот за почеток на преговори со ЕУ.

„Нивната неспособност доведе да нема суштински реформи во државата, да не се работи за добробит на државата и за реформирање во рамките на овие барање на ЕУ и Европската Комисија и затоа не добивме ниту ова лето датум за преговори со ЕУ“, изјави Арсовски.

Тој додаде дека ВМРО-ДПМНЕ е подготвено во секој момент да го победи Зоран Заев.

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

(ВИДЕО) Дали е ова Катица Јанева во фризерски салон?

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

ФОКУС НА ДЕНОТ: Вештачењето на телефонот на Јанева заврши, критики за изјавата на Заев за крадење историја

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Фактор дознава: Измени во законот за здравствена заштита влегуваат преку пратеници во Собрание. Што содржат?

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Брнс за „Рекет“ бара Заев да побара одговорност од сите владини претставници

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Oд ВМРО - ДПМНЕ прашуваат каде е Катица Јанева седум дена?

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Стeрjовски: Побарав поголема застапеност на Македонците во структурите на албанската полиција

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

Героски објави нови псевдоними за вмешани во случајот „Рекет“

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

МВР достави одговор до АВМУ - што пишува во него?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?

Што вели Жбогар за шпекулациите за Катица Јанева?