19 Мај, 2021
0.0262

Бара работа за неговата сестра да не си оди од земјава - таа е магистер, но на 37 години е невработена

Објавено во: Стил 12 Февруари, 2021

Потресна приказна за брат кој моли за вработување на сопствената сестра со цел таа да остане дома, во државата.

Таков Фејсбук статус објави Марјан Петровски во јавноста познат како ДЈ-Мац.

Тој пишува дека неговата сестра која е магистер по меѓународно право и дипломатија со перфекно втор научен турски јазик на 37 години е невработена.

Сите детали прочитајте ги тука. 

Можеби ќе ве интересира

Васил е на дното на обложувалниците, но и тие се дел од игрите на големите лоби групи: Александра Јовановска шеф на евровизиската делегација во Ротердам

Васил е на дното на обложувалниците, но и тие се дел од игрите на големите лоби групи: Александра Јовановска шеф на евровизиската делегација во Ротердам