10 Август, 2020
0.0370

Баравме дозвола од полиција за да излеземе од дома: Водителката Снешка Делимитова за кризата во Дубаи

Објавено во: Стил 24 Јули, 2020

Еден од најпрепознатливите радио гласови на „Антена 5“, Снежана Делимитова-Јаневски, позната како Снешка, веќе девет години живее во Дубаи. „Во Соединетите Арапски Емирати“ поточно во Дубаи, дојдов “на кратко” но ете судбината ме спои со мојот сегашен сопруг кој веќе живееше овде, а сега го имаме и речиси 6 годишниот син Лука“, вели Снешка за која радиото и музиката се првата љубов. Сега, таа работи како диџеј, настапувајќи во познати клубови и ресторани во Дубаи. По четири месеци без никаков ангажман, Снежана постепено им се враќа на настапите и покрај големата економска криза за која вели дека допрва ги чека Емиратите. 

„Дубаи е како вирус, кога ќе навлезе во тебе, тешко дека ќе се ослободиш лесно.

Сè е така блескаво и примамливо , и ако се слеете со динамиката,тешко дека ќе се решите да го напуштите. 

Целото интервју на Женски магазин

Можеби ќе ве интересира

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК