23 Мај, 2019
0.0388

БЕСНИ РЕАКЦИИ: Твитерџиите го „тресат“ Павле Богоевски

Објавено во: Македонија 16 Мај, 2019

Социјалните мрежи во последните два дена во фокус го ставија пратеникот Павле Боговски . Тој меѓудругото е и претседател на Комисијата за деловнички и мандатно-имунитетни прашања.

Јавноста го коментира последното случување поврзано со Богоевски за кој се тврди дека во објавена аудио снимка наводно нарачува кокаин.

Богоевски веднаш потоа се оправда на социјалните мрежи посочиувајќи дека порачувал масло од канбис.

Да точно е дека е мојот глас на снимката, но не е точно дека нарачувам кокаин пишува на Фејсбук пратеникот.

Твитерџиите пак едвај чекаа нова „бомба“ за да ги збеснат социјалните мрежи. Критики не изостануваат а има и позитвни односно такви кои го оправдуваат.

Во прилог ви ги издвојуваме едни од најинтересните статуси поврзани со оваа тема.

Можеби ќе ве интересира

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање