10 Август, 2020
0.0222

Бетмен Велит и водителката Анастасија станаа родители: Ќеркичката доби име по најубавата македонска творба

Објавено во: Стил 25 Јули, 2020

Водителката Анастасија Деа и Богдан Илиевски (Бетмен Велит) вчера станаа родители

„Станав татко, а Анастасија мајка на најпрекрасното девојче на светов и веков. Двете се во одлична состојба. Јас во неопислива. Фала ви за добрата мисла и енергија!“ - сподели на фејсбук, Богдан.

Ќеркичката го доби името Дениција, па тој среќната вест ја обелодени споделувајќи ја токму песната „Дениција“ од Петре М. Андреевски. 

Повеќе на Женски Магазин...

Можеби ќе ве интересира

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

Охридско лето: празнување на музичкиот гениј Бетовен по повод 250 години од неговото раѓање

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК

ШТО СЛУШААТ ПОЗНАВАЧИТЕ НА ДОБРИОТ ЗВУК