27 Октомври, 2021
0.0188

Бев во прединфарктна состојба: Игор Џамбазов по изненадувањето кое му го подготви Илина во Утринската на „Телма“

Објавено во: Стил 23 Септември, 2021

Илина Арсова го изненади Игор Џамбазов со видео повик од Еквадор, во Утринската програма на „Телма“.

Додека уредникот Горан Петрески разговараше со Џамбазов во студиото на Телма, на екранот зад нив директно се вклучи Илина Арсова. 

На Игор не му се веруваше што ја гледа својата сакана и извика браво за екипата која се сетила да го изненади на овој начин. „Добро утро, моја мала утехо. Срце мое“, ѝ рече Игор на Илина кога ја виде на екранот.

По гостувањето во утринската програма, Игор за Женски магазин рече дека кога ја видел Илина, бил во прединфарктна состојба.

 


- Скоро еден месец не сме се виделе... далеку е точно 10.851 километри... изненадувањето беше... прединфарктна состојба... ќе ме земеше на душа Горан Петрески, ни изјави Џамбазов. Илина во емисијата детално објасни за нејзината авантура во Еквадор. 

Повеќе на Женски магазин овде

Можеби ќе ве интересира

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

На заедничката вечера на Путин и Меркел се служеа моите специјалитети: Шеф Филип Митевски, живее и работи во Германија, во синџирот хотели „Мартим“

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

За син ми немам помош од никого од првиот ден, ни физичка ни финансиска: Искрено со Миа Костова

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил

Заева, Мицкоска и Ѓоргиевска на ниво: За изборите во топ форма и со стил