31 Март, 2020
0.0417

Бевме другари седум години, ме побара за жена по 40 дена: Љубовната приказна на Тамара и Александар

Објавено во: Стил 14 Февруари, 2020

Тамара Тодевска вели дека таа и нејзиниот сопруг, Александар Димитровски- Мачка не го слават Денот на вљубените.

„ Не сум тип на личност што се врзува за ваков начин на прославување на љубовта. За мене, љубовта е најважниот дел од мојот живот и ја празнувам секој ден со мојот сопруг но и моите две прекрасни деца. Бескрајно благодарна сум што имам сопруг како Мачка покрај мене бидејќи без неговата љубов и разбирање, ниеден мој сон немаше да биде моја реалност“, вели поп-ѕвездата за својот сопруг.

Целото интервју со Тамара читајте го на Женски магазин, тука.

Можеби ќе ве интересира

Маријана ќе стане баба, се радувам и се плашам за неа: Росана за сестрата близначка

Маријана ќе стане баба, се радувам и се плашам за неа: Росана за сестрата близначка

ИЗОЛАЦИЈА: Што прават нашите ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ во време на коронавирусот?

ИЗОЛАЦИЈА: Што прават нашите ПОЗНАТИ ЛИЧНОСТИ во време на коронавирусот?

Да не запре донирањето оброци за бездомниците: Здруженијата „Љубезност“ и „Ретвитни оброк“ хумани и во време на коронавирусот

Да не запре донирањето оброци за бездомниците: Здруженијата „Љубезност“ и „Ретвитни оброк“ хумани и во време на коронавирусот

Природно е да има заболени и меѓу оние кои даваат помош: Калина Гривчева-Старделова, претседателка на Лекарската комора

Природно е да има заболени и меѓу оние кои даваат помош: Калина Гривчева-Старделова, претседателка на Лекарската комора

Румеса ја победи леукемијата: Нема веќе боцкања и страв, само напред

Румеса ја победи леукемијата: Нема веќе боцкања и страв, само напред

Книга на денот: „Последниот Христијанин“ од Исидора Бјелица

Книга на денот: „Последниот Христијанин“ од Исидора Бјелица

Вклучете се во видео игрите на децата: Совети од психологот Христина Стефановска во време на домашниот карантин

Вклучете се во видео игрите на децата: Совети од психологот Христина Стефановска во време на домашниот карантин

Ирена Павлова - де Одорико од Венеција: Новата свест ќе го победи новиот вирус

Ирена Павлова - де Одорико од Венеција: Новата свест ќе го победи новиот вирус

Тамара Тодевска: Сите имаме иста цел, заеднички да го победиме коронавирусот

Тамара Тодевска: Сите имаме иста цел, заеднички да го победиме коронавирусот